בית המשפט סרב לאשר מעצרו של אדוארד קצ’ורה בפעם ה-14. בפרקליטות לא משוכנעים שניתן יהיה להגיש נגדו כתב אישום ברצח.
בית המשפט שחרר את אדוארד קצ’ורה, החשוד ברציחתה של הנערה יעל מלניק לפני כחודשיים. זאת לאחר ששהה במעצר 59 ימים. החלטת בית המשפט הובילה להתפרצות זעם מצד בני משפחתה של מלניק.
בהחלטתה ציינה השופטת, כי חוות הדעת של המכון לרפואה משפטית אינה חד משמעית. עוד הדגישה, כי פעולות החקירה האחרונות לא הבהירו את מה שארע. ביצוע השחרור, כך קבעה השופטת, תעוכב במשך 24 שעות – כדי לאפשר למשטרה לערער על ההחלטה.
גופתה של יעל מלניק, תושבת אור עקיבא, התגלתה באתר בנייה כשהיא קבורה. על-פי החשד, אדוארד קצ’ורה, שנגדו היה צו הרחקה לאחר שניהל קשר עם הנערה, רצח אותה לכאורה. החשוד, לכל אורך החקירה, הכחיש זאת.
בפרקליטות, כך התברר, טרם השתכנעו עדיין שקצ’ורה רצח את מלניק. שם אף היססו להתחייב בהצהרת תובע נגד קצ’ורה בגין הרצח. גם אחרי חוות דעת שסיפקו רופאי המכון לרפואה משפטית באבו כביר.
במשטרה ביקשו ביום שני להאריך מעצרו של קצ’ורה ביום אחד נוסף – זאת במטרה לגבש עמדה אחידה בעניינו. מנגד, סנגורו עתר לשחרורו לאלתר. בין השאר בטענה, כי אין די ראיות לרצח – גם לא בטוח להמתה.
החלטת השופטת התקבלה בקרב בני משפחתה של הנערה בסערת רגשות. סבתה של מלניק התמוטטה על הרצפה, ובני המשפחה צעקו לעבר השופטת: “את נורמלית? הוא רוצח. צריך שיהרוג עוד מישהו?”.