• צוות מרפאת שיניים דר עלאא סלטי
  • מטבחי יוקרה
  • מיטות וספות למכירה של רשת בננה שופ
בתמונות: 16 יקירי ויקירות העיר חדרה וכן זוכי אות מפעל חיים בחדרה

נבחרו יקירי ויקירות העיר חדרה לשנת תשפ”ג

לוועדת יקיר העיר הוגשו עשרות שמות של מועמדים לקבלת האות, מתוכם נבחרו 16 יקירים ויקירות ושני מקבלים אות מפעל חיים בלטו בעשייתם ההתנדבותית למען העיר והזולת

לוועדת יקיר העיר חדרה הוגשו עשרות שמות של מועמדים לקבלת האות, מתוכם נבחרו 16 יקירים ויקירות ושני מקבלים אות מפעל חיים בלטו בעשייתם ההתנדבותית למען העיר והזולת

 

עכשיו זה רשמי: ועדת יקיר העיר חדרה תוענק השנה ל-16 יקירים ויקירות ושני מקבלים אות מפעל חיים. טקס חגיגי יתקיים בשבוע הבא במעמד שר האנרגיה ח”כ ישראל כץ ומ”מ ראש העיר בפועל ניר בן חיים.

אות יקיר העיר הוא עיטור הוקרה המוענק לנבחרים מבין ותיקי חדרה, שעסקו בפעילות ציבורית למען העיר ותושביה. ועדה המורכבת מחברי מועצה ונציגי ציבור, בראשותו של סגן ראש העיר שלמה בוזגלו, בחרה מתוך עשרות מועמדים את יקירי העיר.

הוועדה בחרה 16 יקירים ויקירות ושני מקבלי אות מיוחד על מפעל חיים – זאת מתוך מאות פניות. טקס הענקת אות יקירי העיר חדרה התקיים, לראשונה, בשנת 1982. מאז ועד היום הוענק התואר לכ-120 מתושבי העיר, בהם בעלי אות מפעל חיים.

אלה שמות מקבלי אות מפעל חיים:

הרב עופר שושני ז”ל

עופר שושני, יליד שנת 1957 בחדרה, הקדיש את חייו לעשיית טוב למען האחר. הוא הבחין בצרכי הזולת וסייע בהתאם, ברגישות ובשמחה גדולה, ללא הבדל דת, גזע ומין. עופר הקים את עמותת “חכמה ודעת לב־חם,” במטרה לעזור למשפחות נזקקות. במסגרת פעילותה, מחלקת העמותה מדי חמישי ארוחות חמות למשפחות נזקקות. בנוסף, מתפעלת “בית תבשיל”, המספק מדי יום ארוחות חמות לאנשים נזקקים, לקשישים ולניצולי שואה. העמותה שהקים משתתפת בעזרה בהכנסת כלה, בחגיגות בר־מצווה, בת־מצווה ובריתות. היא מפעילה מתנדבים לטיפול במשפחות שמצבם הכלכלי ירוד, במטרה להחזירם לחיים תקינים. בעבר שימש כמנהל סניף יד שרה בחדרה, והצליח למנף את הסניף ולחזק את קבוצת המתנדבים במקום. בנוסף, סייע בהקמתו של סניף יד שרה בוילג’ בחדרה וסניף נוסף בפרדס חנה. בחודש אוגוסט 2022 הלך לעולמו הרב עופר שושני ז”ל. את הפרס תקבל בשמו רעייתו תמר שושני.

הרב שמעון ביטון

הרב שמעון ביטון נולד במרוקו בשנת 1944 ועלה ארצה בשנת 1956. משנת 1972 הוא תושב העיר חדרה. בשנת 1972 נבחר לתפקיד הרב של גבעת אולגה. לאחר כשמונה שנים נבחר לתפקיד הרב הראשי של העיר חדרה, אותו מילא למעלה מארבעה עשורים. ממקום מושבו כרב העיר עסק במתן מענה לתושבי העיר בתחום הדת. בנוסף, קידם והקים מוסדות חינוך – בהן ישיבת “אור יוסף” בגבעת אולגה, אשר יצאו מתוכה מאות רבות של מורים ואנשי חינוך. מוסדות החינוך של ״אור יוסף״ בחדרה מונים כיום כ־1,200 תלמידים. גם כשלקה בבריאותו, המשיך לפעול נמרצות לגיוס כספים למטרות נעלות, והכול נעשה בנפש חפצה.

אלה שמות מקבלי אות יקיר ויקירת העיר חדרה:

אברהם ולד

אברהם ולד נולד בתימן בשנת 1947. הוא עלה לארץ בשנת 1949 ומאז הוא תושב חדרה. בילדותו למד בבית הספר היסודי “יבנה” בגבעת אולגה ובתיכון עירוני דתי “תחכמוני”. הוא המשיך ללימודים גבוהים בטכניון בחיפה, בפקולטה להנדסת בניין. מגיל צעיר עסק בגמילות חסדים וכן התנדב בלימודי מתמטיקה ופיזיקה ובימי התרמות. שנים רבות היה חבר בוועד המורים במוסדות שלימד בהם. עד היום הוא אוזן קשבת לבוגרים שעימם שמר על קשר חזק, ואשר פונים לקבלת יעוץ בנושאים שונים. במשך כ־20 שנה שימש יו”ר ועד וגזבר בית הכנסת “עזרת אחים” בשכונת מגוריו. כיום הוא מתנדב במועצה הציונית וחבר בעמותת החסד “אהבת רחמים.” בנוסף, עד היום מכין אברהם, מדי שבוע ובימי חג, מעל למאה סלי מזון למשפחות נזקקות.

אלי כהן

אלי כהן נולד בטוניס בשנת 1943. הוא עלה ארצה ב־1950. בשנת 1973 עבר חדרה. בעבר היה חבר ועד של שכונת בית אליעזר. לאחר שהתפרק הוועד, שימש במשך כעשר שנים נציג השכונה. בנוסף היה יו”ר עמותת זהב”י לזכויות של משפחות ברוכות ילדים. הוא כיהן כיו”ר ועד ההורים בבית הספר ״פאר עם״. כיום מכהן אלי כהן כיו”ר עמותת ידידי מע”ש חדרה. המרכז מונה כ־130 חניכים, שאותם מלווה אלי.

ד”ר אלכסנדר פסח

ד”ר אלכסנדר פסח נולד בבריה״מ בשנת 1950 ועלה ארצה בשנת 1979. לאחר ששירת כרופא צבאי במלחמת שלום הגליל, היה ממייסדי השירות הרפואי של קופ״ח מאוחדת בחדרה. הוא שימש כמנהל אדמיניסטרטיבי בקופ״ח מאוחדת מחוז צפון במשך 35 שנה, כרופא מחוזי של מחוז מרכז ועוד. בנוסף כיהן כחבר מועצת העיר חדרה. בהמשך למעורבותו השוטפת בחיי הקהילה, מאז פרישתו לגמלאות, מתנדב ד”ר אלכסנדר פסח, במקומות שונים בקהילה. ד”ר פסח חבר בהנהלת האגודה השיתופית גמ”ח חדרה המגייסת מלגות לסטודנטים. הוא משמש כנציג ציבור מבוטחים כחבר מועצה בקופ”ח מאוחדת. הוא ניהל סניף של ההסתדרות הרפואית וסייע לגמילת אנשים מהתמכרות והשיבם לחיים בקהילה.  לאורך השנים סייע רבות למטופלים ולאזרחים ונענה במסירות לכל קריאה לעזרה רפואית או תמיכה נפשית.

ארמונד פרץ

ארמונד פרץ עלה ארצה ממרוקו בשנת 1959 במסגרת ״עליית הנוער״. עד שנת 1961 התגורר בקיבוץ רמת יוחנן. בשנת 1969 עבר לשכונת נווה חיים בחדרה. בהמשך היה חבר ועד השכונה במשך עשר שנים. ב־1963 התגייס לצה״ל ובו שירת 37 שנים עד שנת .2001. מאז שחרורו מתנדב בסניף חדרה של ״צוות – ארגון גמלאי צה״ל״. פרץ שימש סגן יו”ר הסניף בחדרה במשך 12 שנים, ובהמשך כיהן כיו”ר הסניף במשך כארבע שנים נוספות. פרץ התנדב בוועדת הביטחון בעיריית חדרה, שם היה חבר מן המניין ואחראי על המתנדבים של גמלאי צה״ל לשעת חירום בעיר. במשך שבע שנים היה מורשה חתימה בעמותת על״ה בחדרה. הוא היה יו”ר ועדת פרט של מחוז צפון בדגש על טיפול בתושבי חדרה, וממלא מקום יו”ר ועדת פרט הארצית. כיום ממשיך ארמונד להתנדב לשעת חירום בעירייה, יחד עם החברים לסניף ״צוות״ חדרה, ואחראי על חלוקת מזון לתושבים נזקקים בחגים.

גיורא שחר

גיורא שחר, נולד בישראל בשנת 1948. בשנת 1982 נבחר לחברות בוועד האגודה השיתופית של שכונת “נווה חיים”. ובשנת 1987 הפיק ושיחק במחזמר שהועלה באירועי היובל לשכונה. בשנת 1988 נבחר לכהן כיו”ר ועד ההורים המרכזי בבית הספר “ניצנים” בשכונת “נווה חיים”. שנה לאחר מכן הקים עם אחרים את הנהגת ההורים העירונית הראשונה בעיר, ונבחר לתפקיד יו”ר ההנהגה. ההנהגה איגדה את הורי כל מוסדות החינוך בעיר. בשיא פעילותה התמודדה עם המעבר לשיטת בתי ספר שש שנתיים, עם תיקון ליקויים במבנים החדשים שנבנו לטובת המעבר. בשנת 1993 נבחר לכהן כחבר במועצת העיר חדרה. במשך שלוש קדנציות שימש נבחר ציבור במועצת העיר בתפקידים שונים. כמו כן שימש כסגן ראש העיר בתואר וללא שכר. בגיל 70 פרש לגמלאות והמשיך בפעילות ציבורית בהתנדבות. מאז הוא משמש חבר ועדת הבחירות המרכזית לוועדי שכונות. בנוסף, כנציג ציבור בוועדת המכרזים לקבלת עובדים בעיריית חדרה.

חיים בורקין

חיים בורקין יליד 1950 בחדרה. למד בבית הספר היסודי ״אחד העם״ ובתיכון חדרה. שירת במצ״ח, בדרגת סא״ל. עם שחרורו בשנת 1975 החל לעבוד לצד אביו בתחנת ״פז״. חיים מאז ומתמיד היה, ועודנו, קשור וקשוב לקהילה בחדרה ולצרכיה. מדי בוקר בשעה 6:30 ובמשך 17 שנים חילק לחמניות לילדים נצרכים בבתי הספר ברחבי העיר. שימח בעוגות יום הולדת את ילדי המעון לנשים נפגעות אלימות. אימץ בחום את בני הקהילה האתיופית, דאג להם לגן אירועים ייחודי לקהילה ואף אימץ משפחה. חיים מתנדב בהנהלת בית האבות ״עד 120״, במוזיאון ״החאן״, בארגון ״יד לבנים״, בעמותת ״לב חם״ ובמועדון הימי חדרה. לקראת ראש השנה ופסח, מחלק ״קמחא דפסחא״. מקדיש מזמנו לארגון אירועים למען ניצולי השואה בעיר.

מרדכי שער

מרדכי שער נולד בעדן בתימן בשנת 1940. הוא עלה ארצה בשנת 1942 ומאז מתגורר בחדרה. מגיל 12 נרתם לפעילות בתנועות הנוער בחדרה, במועדון הנוער, וכן היה פעיל במפלגת העבודה. מרדכי מתנדב בתחום החברתי בחדרה מזה חמישים שנה. משנת 1974 מתנדב במשטרת חדרה במתן סיוע לשוטרי היחידה. משנות השמונים ועד היום מתנדב במועצה הדתית במתן שירות לתושב. ההתנדבות היא חלק מאישיותו. הסיוע בשמירה על הביטחון ועל חיי הרוח של תושבי ותושבות חדרה, ממלא את חייו.

נגה ובני ניב

נגה ובני ניב הם ילידי הארץ. להם ותק של למעלה משישים שנה בעיר חדרה. נגה, מורה למתמטיקה במקצועה, לימדה בביה”ס אחד העם. הייתה פעילה בחבורת הזמר “קולות הלב,” ומזה שנים מנהלת אותה. בנוסף התנדבה במעון לנשים מוכות בעי  והייתה פעילה חברתית בטלוויזיה הקהילתית של חדרה ובעיתון הגמלאים “כיוון חדש”. בני נולד בחדרה. את עיקר התנדבותו מיקד בתחביב הצילום. בני פעיל במוזיאון ״החאן״, מתנדב בתיעוד ותיקי העיר, נרתם באופן מלא לתעד אירועי ציבור. בנוסף התנדב זמן רב במכון הרנטגן בבית החולים הלל יפה, בקיוסק שפעל בחדרה למען חיילים. כמו כן התנדב במשטרת חדרה בסיורי לילה עם השוטרים.

ניסים דן גור

ניסים דן גור נולד בשנת 1943 בבגדד, עיראק. מזה עשרות שנים שהוא מתגורר בחדרה ותורם לתחום החינוך. הוא היה מנהלו של ביה”ס ״אור לטף״. באותם ימים היה שותף פעיל בהקמת מועדוני נוער בשכונות העיר. הוא קיבץ אלפי ילדים במסגרת החינוך המשלים. ניסים הוא איש חינוך משכמו ומעלה, שהיה עוגן עבור משפחות רבות. עד היום זכור לטובה בזכות תמיכתו בתלמידי בית הספר ובילדי השכונה. בנוסף לפועלו החינוכי, התנדב בהנהלת מועדון הכדורגל “הפועל חדרה”. שם ניהל את מחלקת הנוער וכן סייע לקבוצת הכדורגל הפועל גבעת אולגה כגזבר. בשנת 1988 יזם את הקמתו של ביה”כ “משכן דוד,” אשר שם לו למטרה לשמור על צביון יהדות בבל ופרס. כיום הוא יושב בראש ביה״כ ומנהל את פעילותו השוטפת. לאורך השנים פעל לשמירת מורשת יהדות בבל.  השמירה על המורשת מתבטאת גם בספרים שכתב – ספרי שירים, ספר הביוגרפיה על חייו ״ניסים בלי עזרה״, שנקרא כך משום שהתייתם מאביו עזרא בגיל צעיר – וכן בספרים שערך.

קלימו כלפון

קלימו חלפון נולד בלוב בשנת 1939 ועלה ארצה בשנת 1950. בשנת 1960 עבר עם הוריו להתגורר בשכונת בית אליעזר בחדרה. לאחר שירותו הצבאי ביחידה קרבית בגולני, התנדב בצה”ל עד גיל.65. בשנת 2010 נבחר לכהן כחבר מועצת העיר חדרה. התפקידים שמילא במועצת העיר, והקשרים שפיתח עם נבחרי הציבור ושרי הממשלה, היו לאבן דרך בהגשמת שליחותו הציבורית. קלימו ממשיך להקדיש את חייו לסיוע לנזקקים ולעשייה ציבורית.

רבקה קרן

רבקה קרן נולדה בכפר סבא בשנת 1946 והגיעה לחדרה בשנת 1973. למעלה מ־25 שנה שהיא מתנדבת באגודה למלחמה בסרטן, החל מהובלת התרומות השנתית ועד הפעלת חוגים למחלימים. כמו כן, מנהלת רבקה מספר חוגים לחולים ולמחלימים מהמחלה. עד פרוץ הקורונה התנדבה במרפאה האונקולוגית בבית החולים “הלל יפה״. עד היום היא פעילה בעמותת ער”ן. בנוסף, רבקה קרן פעילה בחבורת הזמר “קולות הלב” ומשמשת גזברית החבורה.

שאול צברי ז”ל

שאול צברי ז״ל נולד בתימן בשנת 1939 ועלה לישראל בשנת .1944. במשך כעשרים שנה הקדיש מעצמו להתנדבות בתחום החברתי בחדרה, בארגונים שונים. צברי היה חבר הנהלה וגזבר בעמותה לשיקום האסיר. הוא שימש כגזבר עמותת “קשת” המפעילה הוסטל לנזקקים ולדיירי רחוב. כמו כן, התנדב בשי”ל – שירות יעוץ לאזרח – ועל כך אף זכה לתעודת הוקרה מטעם שר הרווחה. הוא התנדב במשמר האזרחי וכן היה יו״ר ארגון יד שרה – ארגון המשאיל ציוד לנזקקים ולנכים. שאול הוא מחבר הספר “עולה במדרגות” שנכתב על אודות חייו.

שושנה זיותן

שושנה זיותן נולדה בחדרה בשנת 1949. עם פרישתה לגמלאות החלה לעבוד במשרה חלקית בעמותה למען הקשיש בחדרה. כבת לשורדי שואה, מזה שנים, היא מתנדבת לספר את סיפור הגבורה של הוריה אל מול קהלי יעד שונים. בשיתוף העמותה לדורות ההמשך והמחלקה לאזרחים ותיקים, הקימה תוכנית לימודים בנושא השואה. ״הבמה ללימודי השואה והמורשת היהודית״ לכלל האוכלוסיות בעיר ובהנחיית מיטב המרצים. שושנה מלווה קבוצות ייחודיות של דור שני לשורדים, הנפגשים לסדנאות הזדהות ותמיכה. היא מעבירה סדנאות כתיבה מקצועיות לשכתוב סיפורי השואה בפרויקט ״מספרים את הסיפור״. כמו כן, במסגרת מיזם ״זיכרון בסלון״ שושנה מקיימת מזה שנים אירועי זיכרון בערב יום השואה, ומארחת דרך קבע עשרות אנשים בסלון ביתה.

שלמה בובה

שלמה בובה נולד בשנת 1937 בהולנד ועלה ארצה בשנת 1956. הוא בעל ותק של 29 שנות התנדבות בתחום החברתי. כשברשותו רישיון נהיגה משטרתי, תרם מזמנו ומיכולותיו במשמר האזרחי. שלמה התנדב בעמותה למען הקשיש בהקמת סיירת תיקונים. הוא היה שותף להקמת פרויקט הטלוויזיה הקהילתית בחדרה ומרכז הגמלאים וניצולי השואה בבית צבי. בנוסף היה פעיל בשיקום ובשיפוץ בתים של שורדי שואה יחד עם עמותת מתנדבים מגרמניה.

שרה ריינר

שרה ריינר, ילידת  1951, היא פעילה חברתית בעיר חדרה למעלה מעשרים שנה. במשך 15 שנים סייעה בלשכה לסיוע משפטי של ויצ”ו. היא כיהנה כשש שנים כיו”ר הארגון בחדרה. תחת ידה הוקם פרויקט “בראש מורם”, אשר פועל שנים בעיר ונחשב היום לפרויקט הדגל בחדרה למען נשים וילדים שחוו אלימות במשפחה. בשנים האחרונות מתמקדת בתוכנית “360” בחדרה. שם היא מדריכה נשים, ילדים וקשישים שחווים אלימות ותומכת בהם. הפרויקט נתפס כמשמעותי ומשנה חיים. בעקבות הצלחתו, אוניברסיטת בר אילן מלווה אותו ועורכת מחקר על תוכנית קהילתית לנשים יוצאות מקלט. בנוסף יוזמת שרה מגוון פעילויות לנשים כגון: תמיכה לנשים בהליך פרידה, תמיכה לנשים דוברות רוסית, מועדון משפחות יוצאות מקלט ועוד.

תמר כהן

תמר כהן נולדה ב־1947 בחדרה. בצעירותה למדה בתיכון תחכמוני בחדרה ובסמינר גבעת וושינגטון. לאחר מכן המשיכה ללימודים באוניברסיטת בר אילן. תמר היא אשת חינוך, שהייתה מחנכת, מדריכת מורים במרכז הפדגוגי בחדרה ומנהלת בית ספר ״עציון״ באור עקיבא. מזה 20 שנה פעילה בתחום החברתי בשכונות יצחק ונווה חיים. תרומתה מתבטאת ביצירת פעילויות בתחומים שונים, המגבשות את הקהילה. תמר יזמה ומעבירה שיעורי פרשת שבוע בכל שבת. היא סייעה בהקמה של מסיבות ראש חודש ובגיבוש התכנים סביבן.  בנוסף העבירה שיעורי יהדות לנשים במרכז הפנאי רעים ויזמה גיוס תרומות מתושבי השכונה למימון ארוחת שבת למשפחות אבלות. לקראת חגיגות 80 שנה לבית הכנסת ״ישורון״, בית הכנסת הראשון בשכונה, הפיקה סרטון על תושבי השכונה הוותיקים, וכן הייתה שותפה בצוות חשיבה להקמת האירוע. בנוסף הייתה שותפה בצוות ניהול של המדרשה בחדרה.

לפני שנה יזמה את פתיחתו של החוג “לטייל עם התנך” במרכז הפנאי רעים. החוג מתקיים בימי ראשון בבוקר, והמשתתפים בו, נשים וגברים דתיים וחילוניים, מגיעים מכל חלקי העיר. השילוב של למידה יחד עם טיול בכל חודש, בהלימה לתוכן התנ״ך, ובהדרכת בית ספר שדה כפר עציון, הופך את החוג לייחודי ומגבש.

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שתפו את הפוסט!

עוד כותרות

ספורט

נדלן

רכילות

תרבות ופנאי

עסקים

לייף סטייל

בריאות

חוק ומשפט

אוכל

שופ דיל

מאמרים נוספים

קומפרסור לרכב

קומפרסור לרכב

המדריך לרכישת קומפרסור לרכב להשגת כוח לצמיגים ושליטה ברכב אם אתם מחפשים ציוד ואביזרים

מסדרון שטוף -תשלום לועד בית

תשלום ועד בית

איך אפשר לייעל את התהליך של גביית ועד בית אין ספק כי אחד מהתפקידים

נהיגה בחורף

זהירות! נהיגה בחורף

ראות מוגבלת, כבישים רטובים וחלקים ורוחות חזקות – הם רק חלק מהסכנות הנלוות לנהיגה

חימום תת רצפתי

חימום תת רצפתי

מהו חימום תת רצפתי, מהן היתרונות ולמי זה מתאים החורף הישראלי אולי לא קר

גולף-איתי כהן

איתי כהן דור 3

הוא מסומן כדבר הגדול הבא בענף הגולף, הוא דור שלישי לשחקני גולף שצמחו באור

מבריטניה ישירות לישראל

רילוקיישן לישראל מבריטניה: חברת לוגיסטיקה הופכת את התהליך לקל ופשוט למרות שהשהות באנגליה במשך

מראש שיש חוזר ובענק

חברת אלוני משיקה את הטרנד בעולם העיצוב: אריחי גרניט פורצלן ענקיים במראה שיש בהשראת

מסיבה במועדון

מסיבת סמים ואלכוהול

המשטרה חשפה הלילה מסיבה רווית אלכוהול וסמים שאורגנה בשטח מפעל באזור התעשיה בבנימינה ורשמה

ניידות משטרה במחסום

מבצעי אכיפה בפרדס חנה

כחלק ממאמצי התפשטות הקורונה נמשכים מבצעי האכיפה כנגד הפרת תקנות הקורונה במרחב הציבורי, בימים

תמונה של חטיף משולשים

משולשים בשלושה טעמים

המותג Free  משיק לראשונה: חטיפים מלוחים מרכיבים טבעיים בלבד לנשנוש באריזות אישיות: “מושלשים” “מושלשים”

שריפה ביער

שבוע של גל שריפות

סיכום אירועי השריפות , תחנת כיבוי חדרה משעות הבוקר לוחמי האש של תחנת חדרה

ילד עם מסיכת קורונה וכפפות מביט מהחלון

חרדה ושמה קורונה

“הגל השני” של הקורונה חידד את העובדה כי הנגיף יישאר אתנו ככל הנראה, לעוד

הופכים חזון למציאות

הופכים חזון למציאות

ראש המועצה הגר פרי יגור : “הופכים חזון למציאות! מליאת המועצה דנה ואישרה נושאים

שתפו ברשתות החברתיות

דילוג לתוכן