פרדס חנה – כרכור היא אחת מתוך 42 רשויות מקומיות מבין 254 רשויות שהוכרזו כך. המשמעות: עמידה בשורה ארוכה של פרמטרים תקציביים וכלכליים.
המועצה המקומית פרדס חנה כרכור הוכרזה השבוע על-ידי משרד הפנים כעל רשות יציבה. את ההודעה הרשמית על-כך קיבלה ראש המועצה, הגר פרי יגור.
פרדס חנה כרכור היא אחת מתוך 42 רשויות מקומית בלבד עליהם הכריז משרד הפנים כרשות יציבה, זאת מתוך כ- 254 רשויות במדינת ישראל (בנוסף ל- 36 רשויות איתנות).
ההכרה מעידה, כי מועצת פרדס חנה – כרכור עומדת בשורה ארוכה של פרמטרים כספיים נוקשים שנבחנו. בין השאר: תקציב מאוזן שוטף, עמידה בדרישות ניהול תקין וכן ניהול כספי תקין (תמיכות, מסירת עבודות ומכרזים. לצד הנחות בארנונה, רישוי עסקים, שכר והעסקת עובדים ועוד). פרמטרים נוספים אותם בחנו במשרד הפנים כוללים שיעור גביית ארנונה מעל 90%, עומס מלוות נמוך, וכמו כן ללא ממצאי ליקויים בדוחות הביקורת המפורטים של משרד הפנים.
ראש המועצה, הגר פרי – יגור, מסרה כי “מדובר בתואר חשוב ומכובד המעיד על חוסנה הכלכלי של המועצה. לצד, ההכרה בהתנהלות הכספית המקצועית והאחראית של הנהלת המועצה. ברצוני להודות להנהלת המועצה, לגזברית המועצה רו”ח אורלי ירדן ולכל אגף הגזברות”.