עלות הפרויקט שמובילה החברה הכלכלית חדרה: 30 מלש”ח; ייצור החשמל הירוק טוב לסביבה, עלות הייצור יחסוך כסף ציבורי רב
החברה הכלכליתחדרה מאשרת, כי סיימה הליך מכרזי לאיתור חברה יזמית לתפעול, תכנון ואספקה של חשמל ירוק. במכרז זכתה חברת שחר אנרגיה בע”מ. מדובר במכרז לתפעול, תכנון, אספקה, הקמה, הפעלה ותחזוקה של מערכות סולאריות. המערכות ייצרו חשמל ירוק בטכנולוגיה פוטו–וולטאית. הם יוצבו על עשרות גגות מבנים ושטחים בבעלות העירייה.
במסגרת הפרויקט יופעלו על ידי החברה הזוכה אתרים לייצור של כ- 5 מגה ואט למשך כ- 25 שנים. ההיקף הכספי עומד על כ- 30 מיליון שקלים. במסגרת זו תבצע החברה התקנות בכ- 70 אתרים שנבחרו על ידי החברה הכלכלית חדרה. בחירת האתרים נעשתה בהתאם לתוצאות סקר התאמה – בו סקרה החברה הכלכלית 158 מבנים.
שטחי האתרים שייבנו ינועו בין 15 ל-200 קילוואט. מדובר בשלושה סוגים: פאנלים על גגות קיימים, קירוי חניונים וקירוי של מגרשי ספורט בבתי ספר. בפרויקט זה מרוויחה הרשות פעמיים. פעם אחת מקירוי מתקני הספורט ובפעם השניה ממכירת החשמל. החשמל הנקי שייוצר מהפאנלים יוריד את השימוש בייצור חשמל מזהם.
למערכת עיתון העיר News אמר מ”מ ראש העיר חדרה בפועל, ניר בן חיים, כי “חדרה ידועה כעיר האנרגיה של ישראל ומקדמת פרויקטים רבים פורצי דרך בתחום . על כן היה חשוב לנו ליישם פרויקטים אנרגטיים שישפרו את איכות החיים של התושבים. בכך, לייצר מרחב עירוני חכם, ירוק, שעל-פי כל החישובים חוסך כסף”.
שי ארנט-כהן, מנכ”ל החברה הכלכלית חדרה, הוסיף כי החברה הזוכה תחל בביצוע הפרויקט כבר בתקופה הקרובה. “פרויקט זה מצטרף למספר פרויקטים בתחום האנרגיה שהחברה הכלכלית מקדמת. ברשימת הפרוייקטים: פרויקט להתייעלות אנרגטית בתאורת רחוב, במסגרתו מוחלפים כל פנסי הרחוב בעיר לפנסי תאורה לד. בנוסף, פרויקט להתייעלות אנרגטית במוסדות החינוך בעיר, במסגרתו מוחלפות מערכות התאורה והמיזוג”.