פרופ’ אריאל רוגין, מנהל מערך הלב מסביר על ההתחדשות המקיפה של המערך ומזמין אתכם לקחת חלק בהרצאות על בריאות הלב בחודש הקרוב
עם חדרי צנתורים מאובזרים בטכנולוגיה העדכנית ביותר ויחידת טיפול נמרץ לב במשכן חדש, שבו כל הציוד והתשתיות הם המילה האחרונה, מערך הלב של המרכז הרפואי הלל יפה, מומחיו וצוותו רב הניסיון מאפשרים טיפול אשר לא רק שם את הלב במרכז, אלא גם מאפשר תהליך הבראה מקצועי ונוח.
הלב במרכז
“הטענה שלי היא, כי מי שנכנס אלינו למחלקה ומתאשפז באחד החדרים במרחב החדש והמואר של היחידה לטיפול נמרץ לב שלנו בהלל יפה מיד מרגיש טוב יותר”. כך מציין בחיוך פרופ’ אריאל רוגין, מנהל מערך הלב של המרכז הרפואי הלל יפה. “ללא ספק בנייה של מרחב חדש, בו חדרים פרטיים מאובזרים במיטב הציוד. מרחב בו השקענו בכל פינה מחשבה ניכרת על המטופל וצרכיו ונוחות למשפחות, מביאה את הלל יפה לשורה הראשונה של המרכזים הרפואיים בעולם. עתה המטופלים שלנו נהנים לא רק מהיכולות המקצועיות שלנו ומהצוות המסור והשירותי שלנו, אלא גם מתנאי מלונאות אשר לפעמים באמת מרגישים כמו במלון 5 כוכבים”, הוא מסכם.
דברים אלה באים להדגיש את העובדה, שבשנים האחרונות עבר מערך הלב ב”הלל יפה” התחדשות מקיפה. מלבד חידוש והרחבה של היחידה לטיפול נמרץ לב, אשר נעשה בסיוע תרומות נדיבות, בין היתר של הקרן לידידות ובתיווך עמותת הידידים של המרכז הרפואי הלל יפה, הרי שהמתחם כולל גם חדר תרופות ממוחשב, חדר המתנה ייעודי ומאובזר למשפחות וחדרים ייעודיים לטיפולים נוספים. המערך עצמו כולל גם יחידת צנתורים ובה שני חדרי צנתורים שהם מה שמכנה פרופ’ רוגין “state of the art”. דהיינו, מצוידים בטכנולוגיה המתקדמת ביותר. לצדם יחידה לאלקטרופיזיולוגיה, יחידה לקרדיולוגיה לא פולשנית, שירות קוצבים ומרפאות בתחומים שונים של בעיות לב וכלי דם. מרפאות המעניקות טיפולים לחולי לב במגוון תחומים.
כל אלה מנוהלים על ידי צוות מומחים בעלי שם, אשר עושים שימוש בטכניקות טיפול ו/או ניתוח מתקדמות ביותר ומספק פתרונות יצירתיים ומורכבים ככל הנדרש. לכל אלה מתווספים אינספור אפיקי מחקר, מחקרים ויכולות אקדמיות גבוהות המתבטאות בהשתתפות בכנסים רבים ברמה העולמית, לימוד סטודנטים בטכניון על ידי הצוות המוביל של המחלקה והצטיינות בהיותה מהמחלקות בה מתקיים המספר הרב ביותר של מחקרים המוגשים מידי שנה ומתקבלים להצגה מעל הבמות המקצועיות החשובות בארץ והעולם.
הרצאות לציבור
בחודש ספטמבר השנה מקיים המערך, זו הפעם השנייה ברציפות, חודש שיוקדש כולו לנושא קידום בריאות הלב בקהילה. במסגרתו ייתנו מומחי המחלקה הרצאות בנושא בריאות הלב במגוון יישובים באזור. כמו כן יתקיימו, מלבד ההרצאות הפרונטליות, גם שתי הרצאות אונליין. “אנחנו רואים חשיבות רבה בהעלאת המודעות בקרב כל אוכלוסיות הגיל לבעיות לב”, מסביר פרופ’ רוגין. “ככל שאנשים יקבלו מידע מראש, כך יוכלו להגן טוב יותר על ליבם. אפילו לזהות בזמן מצבים בהם נדרש לפנות לרופא או לבית החולים. בכך, לאפשר לנו מתן טיפול מתאים ובזמן. חשוב לנו שתשימו לב ללב”, הוא מסכם ומזמין אתכם לקחת חלק בחודש הזה במידת הצורך גם לא להסס ולפנות לקבלת טיפול באחד מהשירותים הרבים שמספק המערך.
לקביעת תור במרפאות המערך השונות ניתן ליצור קשר בטלפון 6742*