רחמים צלאח צפוי לפרוש לגמלאות במהלך החודש הקרוב. תנאי הסף במכרז אשר פורסם, בכל הקשור לדרישות ניהול מערכות בהיקפי כוח אדם גדולים, נמוכים יחסית.
עיריית אור עקיבא פרסמה מכרז לתפקיד מנכ”ל העירייה. על-פי חוק נקבע, כי המועד האחרון להגשת בקשת התמודדות הינו בעוד כשבועיים (19.08). המנכ”ל שייבחר יחליף את המנכ”ל היוצא, רחמים צלאח. המנכ”ל צלאח, בשנות השבעים לחייו, מחויב לפרוש בשל גילו.
על-פי תנאי המכרז, חובה תואר אקדמי או השכלה המוכרת על-ידי משרד החינוך כמקבילה לתואר אקדמי לעניין שכר, מינימום שבע שנות ניסיון מצטבר בניהול פרויקטים בהיקפים גדולים, ניהול כ”א ומשאבי אנוש. בנוסף, לפחות ארבע שנות ניסיון ניהולי של צוותים בהיקף משמעותי – המונה 10 עובדים לפחות וככל שניתן בסדר גודל הדומה לכמות העובדים ברשות המקומית. אופן העסקה, כמקובל בתחום זה, הינו חוזה אישי בכפוף לאישור משרד הפנים. לתפקיד מנכ”ל עירייה משמעות רבה לקשרי העבודה בינו לבין ראש הרשות, כיוון שעל-פי חוק מנכ”ל העירייה כפוף לראש העיר.