במסגרת ההיערכות בוצעו סריקות לבדיקת בטיחות המתקנים העירוניים. תעלות הניקוז והקולטנים עברו ניקוי יסודי והוקמו מערכות ניקוז חדשות
עיריית חדרה החלה בפעולות הכנה לקראת עונת החורף. זאת, במטרה להבטיח את ביטחון ובטיחות התושבים. העירייה מבצעת פעולות בכדי להיות ערוכה לטיפול במפגעים הנובעים ממזג אוויר סוער. כמו כן, להקלת עומסים על תשתיות העיר.
במסגרת ההיערכות, עובדי העירייה מבצעים סריקות כלליות לבדיקת בטיחות המתקנים העירוניים. בין השאר, בדיקות מקיפות של עמודי חשמל ותאורה, רמזורים ועוד. התעלות והניקוזים בעיר עוברים ניקוי יסודי ובתשתיות ברחבי העיר מבצעים שיפורים. פועלים לטיוב הניקוז, מקימים מערכות ניקוז חדשות ומטפלים באזורים שסבלו בעבר מנזקי מזג האוויר. כמו כן, מתגברים את שרות תיקוני הבורות בכבישים ובמדרכות ונערכים לעבודות גיזום העצים בנקודות רגישות בעיר.
במקומות בהם יש נקודת שאיבה בקצה נקז חופשי או אפשרות לשאוב את מי השטיפה, בוצעה שטיפה של קו הניקוז. כמו כן, מתבצע סילוק של המוצקים שהצטברו בקולטני הגשם ותעלות הניקוד המובילות לחופי הים.
בדיקות מקיפות במוסדות החינוך על מצב איטום הגגות
אגף אחזקת מבני חינוך מבצע איטום וניקוי גגות ומרזבים בבתי הספר ובגני הילדים בעיר. כמו כן, חיזקו העובדים מערכות הממוקמות על הגגות. כחלק מהיערכות מתבצע בימים אלה גיזום בעצים הסמוכים למוסדות החינוך.
בעיריית חדרה יצאו בהודעה לתושבים לנקות מרזבים וגגות כדי להסדיר את הניקוז. בנוסף, לנקות ולפתוח ניקוזים בחצרות פרטיות למניעת הצפות. דגש רב שמו בעירייה על חידוד נושא הוצאת גזם. על-פי עיריית חדרה אין להוציא גזם ופסולת אחרת למדרכות בימים של גשם. זאת בשל הסיבה, כי גשם חזק המלווה ברוחות עלול לסחוף את הגזם ולסתום את הקולטנים במרחב הציבורי.