מדליית ארד לג’ודוקא טוהר בוטבול בגראנד סלאם תל אביב
גרנד סלאם תל אביב סיפקה לנבחרת ישראל שורה של סנסציות. חלקן כללו הפסדים לא צפויים של בכירי הנבחרת, וחלקן ניצחונות מרהיבים שהסתיימו במדליה.
טוהר בוטבול, שהתמודד במשקל 73 קילוגרמים, זכה במדליית ארד בסיומו של קרב נגד לאשה שבדטושווילי. בוטבול ניצח שורה של ג’ודוקאים מנוסים, בהם, אריק האם הבריטי ואלונסו וונג. מול אלכסנדרו ראייצ’ו ביצע בוטבול טעות שעלתה לו באיפון והורידה אותו לבית הניחומים. משם, כאמור, חזר בוטבול לנצח. בוטבול עצמו התמודד עם פציעה במרפק ומתיחה בקרב על המדליה בו זכה.
בתוך כך, הג’ודוקא החדרתי, ברוך שמיאלוב, ייעדר לפחות כשלושה שבועות מאימוני נבחרת ישראל – זאת בעקבות פציעה ומתיחה חזקה במפשעה. הבדיקה בוצעה עם סיום תחרות הגרנד סלאם בתל אביב, במהלכה התלונן על כאבים אך החליט להמשיך בכל מקרה. בעיריית חדרה, המלווה את שני הג’ודוקאים המצטיינים באמצעות מלגות ספורט למחוננים, הביעו שביעות רצון על ניצחונו של בוטבול ואיחלו ברכת החלמה מהירה לשמיאלוב