הזכייה בחמישה כוכבי יופי במסגרת התחרות אותה מובילה המועצה לישראל יפה הינה על טיפוח המרחב הציבורי ועיבוי הריאות הירוקות ביישוב.
המועצה המקומית פרדס חנה כרכור זכתה השבוע בחמישה כוכבי יופי בתחרות הארצית בפיקוחה וניהולה של המועצה לישראל יפה. התחרות מתקיימת בשיתוף משרד הפנים והמרכז לשלטון מקומי בישראל. המועצה זכתה, לראשונה בתולדותיה, בחמישה כוכבי יופי בתחום איכות החיים והסביבה ברשות המקומית. בשנים האחרונות הושקעו מעל 50 מיליון ₪ בפיתוח גינות ושטחי ציבור חדשים לרווחת התושבים.
הזכייה בחמישה כוכבים הינה הזכייה הגבוהה ביותר והיא התקבלה בקטגוריית “קריה יפה”. זאת, הודות להשקעה של המועצה בכל נושאי חזות היישוב. בדגש, על פיתוח גנים ושטחי ציבור והקמת פארקים חדשים לרווחת התושבים. בחודשים שלפני ההכרזה, ביקרו שופטי התחרות את המושבה במספר רב של אתרים ציבוריים שונים. הם התרשמו, כאמור, מביצוע מגוון פרויקטים לרווחת התושבים ומשיפור חזות היישוב. מה שכאמור, הביא לזכייתה של המועצה ובדרוג הגבוהה ביותר- 5 כוכבי יופי.
תחרות קריה יפה ומקיימת בישראל יפה חוגגת את השנה השלושים לקיומה. התחרות היא אחת מהבולטות והיוקרתיות מבין התחרויות שיוזמת המועצה לישראל יפה. היא נערכת מדי שנה – החל משנת 1993 – ומשתתפות בה ערים, מועצות מקומיות, מועצות אזוריות ועוד.
הגר פרי יגור: “אני גאה בכל עובדות ועובדי המועצה, שבהתאם למדיניותי לטיפוח המרחב הציבורי ועיבוי הריאות הירוקות ביישוב, הובילו אותנו לזכייה בפרס חשוב זה”.
כחלק מההליך מגיע צוות שיפוט הבוחן את הרשות הנבחנת על-פי פרמטרים וקריטריונים ברורים בתחום איכות החיים והסביבה. מספר הרשויות המקומיות המשתתפות בתחרות הולך וגדל מדי שנה, דבר המעיד על הצלחה רבה בהגשמת יעדיה של התחרות. התחרות מעודדת פיתוח של הסביבה היישובית על פי העקרונות המודרניים. את ההודעה על הזכייה קיבלה ראש מועצת פרדס חנה – כרכור, הגר פרי – יגור בלשכתה. “אני גאה בכל עובדות ועובדי המועצה, שבהתאם למדיניותי לטיפוח המרחב הציבורי ועיבוי הריאות הירוקות ביישוב, הובילו אותנו לזכייה בפרס חשוב זה”.
.בתוך כך מציינים השבוע במועצה, כי בשנים האחרונות הושקעו כ- 50 מיליון ₪ בפיתוח גינות ופארקים. הבולטים בהם: פארק נינג’ה בהשקעה של כ- 1.7 מיליון ₪ ופארק עסיס בהשקעה של 2.5 מיליון ₪. הקמת פארק פיק”א בהשקעה של 1.5 מיליון ₪ והקמת פארק אלחריזי בהשקעה של מיליון ₪. הקמת גן התקווה בהשקעה של 1.5 מיליון ₪ והקמת גן אבן גבירול. בנוסף, הקמת 11 מתחמי ספורט, הסדרת גן הגיבורים, שתילת עצים, הסדרת ריאות ירוקות ועוד.
מנהל אגף שפ”ע אודי קוברסקי, סיכם. “אני גאה ונרגש על הזכייה בחמישה כוכבי יופי. הזכייה מבטאת את העבודה הקשה שמבצע אגף שפ”ע – יחד עם השותפים במועצה. המושבה שלנו נוסדה על בסיס הרעיון התכנוני של “עיר גנים”. אגף שפ”ע אמון על פיתוח המושבה על בסיס רעיון תכנוני זה. כאשר, על בסיס חזון “מושבת הגנים” נבנתה תכנית העבודה של אגף שפ”ע. תוכנית המתמקדת בפיתוחה של המושבה וביצירת מרחב ציבורי שוקק ומכבד לתושביה ומבקריה. זאת, תוך הנגשתו לציבור ושמירה על ערכי הטבע והרחבת הריאות הירוקות. כחלק מחזון המועצה בחמש השנים האחרונות, אגף שפ”ע ביצע עיבוי והנגשת השטחים הציבוריים, גנים משחקים ופארקים”.