לראשונה מאז היווסדו בשנת 1944 זכה מועדון קלוב התעופה חדרהבמקום הראשון בארץ בענף הטיסנאות והוכתר כמועדון המצטיין בישראל
קלוב התעופה בחדרה הפועל בחסות עמותת פנאי העיר חדרה זכה השבוע במקום הראשון בארץ בענף הטיסנאות. המועדון אף הוכתר כאלוף ישראל בטיסנאות. קלוב התעופה חדרה פועל בעיר משנת 1944 וזו הפעם הראשונה שהוא זוכה בתואר הנכסף.
טקס ספורטאים מצטיינים נערך השנה במסגרת אירועי 90 שנה לקלוב התעופה לישראל. הטקס עצמו התקיים במשך שלושה ימים והסתיים ביום שישי. צוותים שהגיעו מחו”ל לצד צוותים מישראל, תחרויות ומפגני טיסנים ומסוקים. באירוע עצמו זכו המשתתפים לחוויה יוצאת דופן מצד נותנת החסות הראשית, חברת “רפאל”, אשר הציגה כלי טייס, נשק ומערכת כיפת ברזל אותם היא מייצרת.
לקלוב התעופה חדרה הישגים רבים במשך השנים כולל שני אלופי עולם בטיסנאות החופשית. השנה זכה אור שבת כטיסנאי השנה בטיסנים עם מנוע גומי (ג2). גלעד מרק בטיסני הפנים (טיסנים השוקלים גרמים בודדים ומוטסים בתוך אולמות סגורים), שניהם טסו השנה לחו”ל כחברי נבחרת ישראל.
נדב ליפשין, מנהל קלוב התעופה בחדרה מזה 38 שנים, הרחיב לעיתון העיר News. “הזכייה כוללת מרכיבים רבים. בהם, בניית הטיסנים עצמם במועדון, יציאה לאימוני הטסה. כמובן, השתתפות במקסימום התחרויות המתקיימות על-ידי איגוד הטיסנאות בישראל”.
המרכיב הייחודי בקלוב התעופה חדרה הוא מגוון האפשרויות של החניכים לבחור את תחום ההתמחות שלהם. במועדון מגוון רחב של מחלקות טיסנים. בהם, טיסני דאון (ללא מנוע) או טיסנים עם מנוע חשמלי או בנזין. כמו כן, טיסנים עם או ללא שלט רחוק, טיסנים חופשיים, רחפנים ועוד. בנוסף, במועדון חדרה קיים סימולטור טיסה מתקדם. בעזרתו, מטיסים החניכים את כלי הטייס לפני שהם יוצאים לשטחי ההטסה והתחרויות.
לראש טבלת הסניף המצטיין הגיע, כאמור, סניף קלוב התעופה בחדרה לאחר עונת תחרויות ענפה. השקלול בין כמות הספורטאים בתחרויות לבין הישגיהם, הוסיל לתואר הנכסף.