ביום ראשון הגישה המשטרה הצהרת תובע נגד תושב פרדס חנה – כרכור; בידי המשטרה תיעוד מלא של המשליך שנלכד בזמן אמת.
בתום חקירת המשטרה הגישה ביום ראשון פרקליטות מחוז חיפה הצהרת תובע נגד תושב פרדס חנה, בחשד להשלכת רימון הלם לעבר בית עסק בפרדס חנה. במשטרה מעריכים, כי כתב האישום יוגש נגד החשוד עד סוף השבוע.
המקרה ארע לפני כשבועיים (16.01.23). שוטרי תחנת זכרון יעקב שביצעו פעילות בפרדס חנה – כרכור, שמעו קול פיצוץ. הם הגיבו במהירות ועצרו את החשוד, שניסה להימלט רגלית. החשוד, תושב פרדס חנה – כרכור (28), שמר במהלך כל חקירתו על זכות השתיקה. במהלך השבועיים האחרונים השיגו השוטרים תיעוד מלא של מהלך השלכת הרימון וניסיון הבריחה של החשוד. ביום ראשון, כאמור, פרקליטות מחוז חיפה הגישה נגדו הצהרת תובע. זאת, בטרם הגשת כתב אישום ובקשה למעצרו עד תום ההליכים המשפטיים כנגדו.
גורמים בכירים במחוז מעריכים, כי החשוד שימש, ככל הנראה, שליח, שכן בחקירתו הכחיש בתחילה לחלוטין שהיה במקום, שהשליך רימון הלם או שהכיר את בעלי העסקים במתחם. בהמשך, כאמור, בחר בזכות השתיקה.