כמיטב המסורת קיים מועדון רוטרי פרדס חנה – כרכור את תחרות הנואם הצעיר. על התואר התמודדו 11 נערות ונערים – שניים מתוכם נבחרו לייצג את המושבה בתחרות האזורית
ביום שלישי, לאחר שבועות ארוכים של מבחנים והכנות, התקיימה תחרות ‘הנואם הצעיר’ היישובית של מועדון רוטרי בפרדס חנה. בתחרות השנה השתתפו 11 פיינליסטים, בני נוער מהמושבה. כל 11 המתמודדים זכו בשלב המוקדמות בתחרות שהתקיימה בבית ספרם.
השלב הראשון של התחרות הוא תחרות בית ספרית בה מתמודדים הילדים. הזוכים בתחרות זו עוברים לשלב הבא: התחרות היישובית. מי שמנצח בתחרות זו עובר לתחרות האזורית. לבסוף, המנצחים מכל אזור נפגשים יחד להתמודד בתחרות הארצית.
לתחרות היישובית הגיעו פיינליסטים מעשרה בתי ספר ביישוב. שדות, אלישבע, רבין, ממלכתי כרכור, מעינות, אור צומח, נועם, אלונים, שרת וישורון.
בתחרויות הבית ספריות נאמו 63 נואמות ונואמים בהם צפו מעל 400 תלמידים. הם התחרו ביניהם בנאומים שונים בני ארבע דקות בנושאים אותם קיבלו מארגון רוטרי. הנאומים עסקו בנושאים: אהבת הארץ, איכות הסביבה, שיימינג ברשתות ועוד.
כל אחד מהמתחרים עמל רבות על נאומו וכולם הגיעו מוכנים ונרגשים לכבוד המאורע. מי שזכו בתחרות היו הילה חימוביץ מכיתה ו’ בבית הספר מעינות וטובי כדורי מכיתה ח’ בבית הספר אלישבע. שתיהן ייצגו את פרדס חנה – כרכור בתחרות המחוזית.
מועדון רוטרי פרדס חנה כרכור מוביל, זו השנה הרביעית ברציפות, את תחרות ‘הנואם הצעיר’ בין תלמידי בתי הספר במושבה. זאת, במסגרת מסורת של מועדון רוטרי הארצי. את התחרות כיבדו בנוכחותן ראש המועצה, הגר פרי יגור ומנהלת אגף החינוך אוריה ירדני.
דודו חזן, נשיא מועדון רוטרי פרדס חנה כרכור, הרחיב על המיזם. “זהו מפעל חינוכי מהמעלה הראשונה. התחרות מעודדת את הנוער שלנו לתרבות הדיון ולשיח מכבד המעשיר את השפה. במציאות של העולם הדיגיטלי בו רוב הילדים חיים, הרשתות החברתיות, זה שינוי מרענן. שינוי המהווה סוג אחר של פעילות וחשיבה של התלמידים”.