שלושה מתוך החמישה בוגרי תיכון חדרה ושניים בוגרי תיכון עמל; החמישה יפעלו במסגרת שנת שירות בקרב הקהילות היהודיות בארה”ב ובקנדה.
חמישה בוגרי בתי הספר התיכוניים בחדרה ייצאו בימים הקרובים לשנת שירות בארה”ב ובקנדה. החמישה: איתי רוקבן, בן לדאני, תומר בן יעיש (תיכון חדרה) וליה מקבילי וגיא גלרון (תיכון עמל), נבחרו בסדרת מיונים קפדנית. כל החמישה חתמו על דח”ש (דחיית שירות) וכשיחזרו מהשליחות בחו”ל יתגייסו לצה”ל.
שליחות שנת שירות (ש”ש) מיועדת לבוגרי י”ב המבקשים לתרום למדינה. שנת השירות מבוצעת על-ידי השליחים והשליחות בישראל ובקהילות היהודיות בעולם. בשליחות בארצות שונות הפעילות מתמקדת בתוך הקהילה היהודית. בין השאר היא כוללת עבודה בבתי הספר היהודיים, תנועות הנוער, בתי הכנסת ומוסדות הקהילה. השינשנים עובדים עם כלל האוכלוסייה, החל מילדי הגן ועד סטודנטים או מבוגרים. בכל מקום, מבנה השליחות קצת שונה ומותאם עבור הקהילה וצרכיה.
עיקר פעילות השינשנים מבוססת על העברת פעילויות חינוכיות בלתי פורמליות הן בכיתה והן מחוצה לה. כמו כן, העברת וחידוד תכנים הקשורים לישראל, פעולות בנושאים כגון מוסיקה ישראלית, אמנות, מקומות בישראל, חגים ועוד. כמו כן הם מעבירים מפגשי בישול ישראליים, ערבים חברתיים, ומתחברים באופן ישיר ובלתי אמצעי עם הקהילה. השינשנים חיים לרוב אצל משפחות מארחות בקהילה. בחלק קטן מן הקהילות השינשנים גרים בקומונה משותפת. חמשת השינשנים מחדרה ישמשו שליחים בקרב הקהילות היהודיות בלאס וגאס, מילווקי, שיקגו, לוס אנג’לס וכן מונטריאול בקנדה.
“אני מתרגשת”, אמרה נועה שומן – רוקבן, אימו של איתי רוקבן אשר נוסע לשליחות במילווקי ארה”ב. “זו גאווה גדולה שהשנה נבחרו חמישה תושבי חדרה, בוגרי מערכת החינוך החדרתית, למשימה שהיא לאומית וציונית. אני גאה בהם. ברור לי שכאמא אני הולכת להתגעגע לילד הפרטי שלי, אבל אני יודעת עד כמה הערכים והרצון לתרום חשובים לו ולכל אחד מהשינשנים”.
- חמישה מבין השליחים שנבחרו השנה, הינם תושבי חדרה. צילום: הסוכנות היהודית