ילד כבן שנתיים וחצי ננעל בשגגה ברכב. כונן ידידים שהיה במקום חילץ אותו בשלום בתוך שישים שניות • בידידים קוראים להורים לאמץ “כלל מפתח”
בבוקר יום ראשון, בשעה 08:28, התקבלה קריאה במוקד ידידים אודות ילד שננעל בשגגה ברכב לעיני אמו ברחוב ישעיהו בחדרה. אלי ג’אן, מתנדב סניף חדרה שהיה במקום, נענה לקריאה ובתוך שניות ספורות חילץ את הילד באמצעות הציוד ברשותו. ללא גרימת כל נזק לרכב.
אלי מתאר לעיתון העיר News, כי “הייתי בדרך לקחת את הילד שלי לבית הספר. ראיתי את הקריאה ותוך שניות הייתי במקום. זו לא פעם ראשונה שלי ופעלתי במהירות. הפתיחה לא הייתה קשה. תוך פחות מדקה הרכב נפתח והילד חולץ. התחושה מרוממת, כשתוך כדי החילוץ אני שומע מהאנשים סביבי שאין על ידידים.”
בידידים שבים וקוראים להורים לשאת עליהם את מפתח הרכב תמיד. במקרה נעילה, יש ליצור קשר מידי עם מוקד ידידים במספר 1230 ללא כוכבית.