בימים אלה הסתיימו עבודות סלילת כבישים חדשים; בימים הקרובים יסומנו הכבישים ובהם הסדרי תנועה, בטיחות והנגשה; במועצה ממשיכים לרשת את המושבה במצלמות
בעקבות החלטות ועדת התנועה במועצה המקומית, זכרון יעקב, החלו השבוע עבודות הסדרי תנועה חדשים במושבה. העבודות שיתבצעו יעלו כ-300 אלף שקלים.
בימים אלה הסתיימו עבודות סלילת כבישים חדישים במרחבי השכונה הכוללת 230 יחידות דיור, ובימים הקרובים תושלם עבודת התקנת תאורת רחוב, סימוני כבישים, הסדרי תנועה, בטיחות והנגשה, התקנת פחים מוטמנים, והסדרת מדרכות.
בין השאר ישונו הסדרי נסיעה מכיכר ברק/כנפי נשקים ועד צומת כנפי נשרים/גאולים, שיהפוך מדרך דו סטרית לחד סטרית.
ממועצת זכרון נמסר, כי התנועה תתאפשר מכיוון דרום לצפון בלבד.
כמו כן הדרך מצומת התירוש/הכרם/שלף ועד צומת התירוש/מרבד הקסמים, תהפוך אף היא לחד-סטרית.
נמסר, כי במקטע זה צפויות בנוסף עבודות סימון פסי האטה ומעברי חצייה, כולל הנגשת המעברים לבעלי מוגבלות. הסדרת התנועה במוקדים אלו תשפר את איכות התנועה ותגביר את בטיחות הנהגים והולכי הרגל.
עוד נודע ממועצת זכרון יעקב, כי בקרוב צפויים להתבצע הסדרי תנועה חדשים בסמוך למתנ”ס זמארין, והשלמת מדרכות בסמוך לבית התותחן. וכן הרחבת מדרכת הולכי רגל ברחוב הרצל פינת הנשיא הוספת סככה מעל תחנת אוטובוס.
בתוך כך, ממשיכים בזכרון יעקב בפרויקט רישות המושבה במצלמות אבטחה. בשבוע החולף, הובילה מחלקת הבטחון יחד עם המחלקה למניעת אלימות סמים ואלכוהול, התקנת מצלמות אבטחה בשכונת חלומות.
העבודות מרשתות את זכרון יעקב בכ-50 מצלמות. הפרויקט נועד לצורך מניעה וטיפול במקרי פשיעה וונדליזם במושבה, חיזוק השמירה על הבטחון, והגברת תחושת הבטחון האישי. מוקדי התקנת המצלמות החדשים בשכונת חלומות בפארק המרכזי הם מגרשי כדורסל וכדורגל, סקייטפארק, מתחם גלגיליות וגן השעשועים.
תמונה-מתקינים מצלמות אבטחה
צילום-באדיבות מחלקת הבטחון זכרון יעקב