• מצווארה רופא שיניים
  • מבצעים של מחשבים

המאבק בקורונה: הופסקה פעילות תנועות הנוער בזכרון יעקב

זכרון יעקב נצבעה בכתום; בעקבות העליה במגמת התחלואה בקורונה פועל משל"ט הקורונה של המועצה המקומית לבלימת התפשטות הנגיף במושבה

זכרון יעקב נצבעה בכתום; בעקבות העליה במגמת התחלואה בקורונה פועל משל"ט הקורונה של המועצה המקומית לבלימת התפשטות הנגיף במושבה

מגמת התחלואה הארצית ממשיכה לעלות, ויחד עימה התפשטותה התחלואה גם בזכרון יעקב. מדרג המושבה הגיע היום (שלישי) לטווח הכתום עם ציון 6.1. בנוסף, נרשמו נכון להיום 42 מאומתים ו-239 מבודדים.

ממועצת זכרון נמסר, כי "נתוני הרמזור מתעדכנים בידי הממשלה מידי שבוע. באופן רשמי מציבים (נכון לכתיבת שורות אלה) את זכרון יעקב בטווח הירוק. עם זאת, הנתונים העדכניים הובילו השבוע את המושבה לטווח הכתום. נכון לכעת מערכת הלימודים במושבה ממשיכה לפעול כרגיל תחת מגבלות הקורונה".

עוד נמסר, כי בתוך כך, עולה בין היתר מעבודת התחקורים האפידמיולוגים של המועצה המקומית, כי חלק ניכר מהמאומתים במושבה הם בני נוער. זאת כאשר במשל"ט הקורונה מעריכים כי ישנם בני נוער נוספים שנדבקו אך בשל היותם א-סימפטומטיים אינם ניגשים להיבדק ואינם רשומים במאגר משרד הבריאות.

לאור זאת הוחלט במשל"ט הקורונה לעצור מיידית את פעילות תנועות הנוער, אוונגרד, מועצת נוער, נוער דתי, סיירות או פעילות פיזית בחסות מחלקת הנוער. זאת עד להודעה חדשה.

בנוסף, בשל עליית התחלואה, חרף אישור הממשלה לפתוח את הספריות הציבוריות, הוחלט כי הספריה הציבורית תמשיך נכון לכעת, לפעול במתכונת דיגיטלית ללא קבלת קהל.

כמו כן, כחלק מקמפיין ההסברה לעידוד האוכלוסיה להתחסן נגד נגיף הקורונה, התייצב השבוע ראש המועצה, זיו דשא, במתחם החיסונים של קופת החולים מכבי בחיפה, לקבלת מנת חיסון.

דשא מסר מיד לאחר מכן: "שמח לעדכן שהזריקה אינה כואבת כלל. חיסוני הקורונה הם הצעד הראשון שלנו לעבר מיגור נגיף הקורונה וחזרה לשגרת החיים המבורכת. אני קורא לכל מי שבקבוצת היעד להתחסן בהקדם. יחד נשמור על הבריאות של כולנו". על מתחם בדיקות הקורונה שהוצב במושבה, אמר זיו דשא: "אני קורא לכל מי שחש לא בטוב, שחושד כי היה בסביבת מאומת, שחזר לאחרונה מחו"ל ואפילו מי ששהה במסגרת התקהלות גשו להיבדק. הבדיקה ללא עלות, ללא צורך בהפניית רופא או קביעת תור והיא פשוטה ומהירה. היכולת שלנו לשמור על שגרת חיים גם בימי קורונה בידיים של כל אחד ואחת מאיתנו".

ברחבי זכרון יעקב נמשכת בימים אלה פעילות אכיפת הנחיות הממשלה. פקחי המועצה ומשטרת זכרון יעקב מסיירים במוקדים שונים במושבה להגברת ההסברה ובמידת הצורך למתן קנסות, למפרי הנחיות.

אורן פרץ, מנהל מחלקת הפיקוח המועצה: "אכיפת ההנחיות חשובה כעת יותר מתמיד. מרבית התושבים מפנימים זאת ומגלים אחריות אישית. אני קורא לציבור להימנע מהתקהלויות בעיקר בחללים סגורים כמו חנויות".

יהונתן מרסיאנו, ממונה קורונה במועצה אמר: "התחלואה היישובית מפוזרת בכל רחבי היישוב. במיוחד כעת חשובה לקיחת האחריות האישית של כל אחד ואחת להקפדה על הנחיות הממשלה – עטיית מסכה בכל עת, שמירת מרחק מאנשים אחרים והיגיינה אישית בתדירות גבוהה".

"חשוב לדעת שהדבקה מתרחשת גם דרך האוויר באמצעות אירוסולים שהם חלקיקים הנושאים את נגיף הקורונה, ולכן חשוב לאוורר ככל הניתן חללים סגורים כמו כיתות, משרדים ואוטובוסים. גם כשקר בחוץ, חשוב לפתוח דלתות וחלונות. כדי לשלוט במצב ולבלום את התפשטות הנגיף חשוב לבצע בדיקות קורונה. אם יש ספק, אין ספק. הבדיקות ללא עלות ואינן מצריכות קביעת תור או הצגת הפנייה, פשוט להגיע עם תעודת זהות ולהיבדק".

לרשות תושבי זכרון יעקב מפורסמים מתחמי בדיקות הקורונה של פיקוד העורף בסביבת זכרון יעקב. כתובות ומועדי פעילות, באתר המועצה, דף פייסבוק, אפליקציה ובקבוצות ה-WhatsApp.

בתמונה: ראש מועצת זכרון יעקב, זיו דשא, התחסן נגד קורונה

צילום: באדיבות דוברות מועצת זכרון יעקב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שתפו את הפוסט!

עוד כותרות

ספורט

נדלן

שי גולדן: לא זז מכאן

העיתונאי שי גולדן מאמין שמזמן "מדורת השבט" שאמורה לאחד את כל הישראלים איבדה מגובה

רכילות

תרבות ופנאי

עסקים

זוג אנשים יושבים בגקוזי

ג'קוזי בבית פרטי

על מה חשוב להקפיד כשמוסיפים ג'קוזי לבית פרטי? ג'קוזי משדרג את איכות החיים באופן

לייף סטייל

בריאות

חוק ומשפט

אוכל

שופ דיל

מאמרים נוספים

נהיגה בחורף

זהירות! נהיגה בחורף

ראות מוגבלת, כבישים רטובים וחלקים ורוחות חזקות – הם רק חלק מהסכנות הנלוות לנהיגה

חימום תת רצפתי

חימום תת רצפתי

מהו חימום תת רצפתי, מהן היתרונות ולמי זה מתאים החורף הישראלי אולי לא קר

גולף-איתי כהן

איתי כהן דור 3

הוא מסומן כדבר הגדול הבא בענף הגולף, הוא דור שלישי לשחקני גולף שצמחו באור

מבריטניה ישירות לישראל

רילוקיישן לישראל מבריטניה: חברת לוגיסטיקה הופכת את התהליך לקל ופשוט למרות שהשהות באנגליה במשך

מראש שיש חוזר ובענק

חברת אלוני משיקה את הטרנד בעולם העיצוב: אריחי גרניט פורצלן ענקיים במראה שיש בהשראת

מסיבה במועדון

מסיבת סמים ואלכוהול

המשטרה חשפה הלילה מסיבה רווית אלכוהול וסמים שאורגנה בשטח מפעל באזור התעשיה בבנימינה ורשמה

ניידות משטרה במחסום

מבצעי אכיפה בפרדס חנה

כחלק ממאמצי התפשטות הקורונה נמשכים מבצעי האכיפה כנגד הפרת תקנות הקורונה במרחב הציבורי, בימים

תמונה של חטיף משולשים

משולשים בשלושה טעמים

המותג Free  משיק לראשונה: חטיפים מלוחים מרכיבים טבעיים בלבד לנשנוש באריזות אישיות: "מושלשים" "מושלשים"

שריפה ביער

שבוע של גל שריפות

סיכום אירועי השריפות , תחנת כיבוי חדרה משעות הבוקר לוחמי האש של תחנת חדרה

ילד עם מסיכת קורונה וכפפות מביט מהחלון

חרדה ושמה קורונה

"הגל השני" של הקורונה חידד את העובדה כי הנגיף יישאר אתנו ככל הנראה, לעוד

הופכים חזון למציאות

הופכים חזון למציאות

ראש המועצה הגר פרי יגור : "הופכים חזון למציאות! מליאת המועצה דנה ואישרה נושאים

שתפו ברשתות החברתיות