רוכבי מוטוקרוס, גם מאזור חדרה ופרדס חנה, ישתתפו במרוץ; האירוע עצמו, במתחם מרוצי השטח של מכון וינגייט, פתוח לקהל הרחב
ביום שישי (23.12.2022) יתקיים, לראשונה מזה תקופה ארוכה, מרוץ מוטוקרוס בהשתתפות הרוכבים הטובים בישראל. בהם, רוכבים מאזור חדרה ופרדס חנה – כרכור. המרוץ, לזכרו של רס”ן בר פלח ז”ל, יתקיים במתחם WINGATE RACEWAY אשר תרם את מתחם המרוצים במכון וינגייט. האירוע, שכולו על טהרת המתנדבים והמתנדבות, מתקיים בשיתוף עם עיריית נתניה ועם משרד התרבות והספורט. הוא פתוח לקהל הרחב והכניסה אליו חופשית וללא עלות.
המרוץ עצמו יכלול קטגוריות משתתפים 85/64, עממית, מקצועית, אינדורו וסניורים. הוא יישא פרסים למקומות הראשונים בכל קטגוריה. הפרסים עצמם יחולקו על-ידי ראש עיריית נתניה ובני משפחתו של רס”ן בר פלח ז”ל. המרוצים עצמם יחלו בשעה 09:00 ויסתיימו בשעה 14:45. בשעה 15:00 יתקיים טקס חלוקת הפרסים.
רס”ן בר פלח ז”ל, סגן מפקד סיירת הנח”ל, נהרג בחודש ספטמבר השנה במהלך חילופי אש עם חוליית מחבלים באזור ג’נין. למרות שנפצע באורח אנוש, המשיך לירות לעבר המחבלים. חייליו מספרים, כי עשה הכל כדי לצמצם סיכונים ולהגן על חייליו – גם במחיר הקרבת חייו.
פלח חזר לשירות צבאי אחרי שליחות בארה”ב והוא שימש, כאמור, כסגן מפקד סיירת הנח”ל. במקביל פעל פלח בהתנדבות וסייע לעשרות קשישים, לשורדי שואה ולחולים קשים במחלקות סיעודיות וגריאטריות. הוא אהב לגלוש ולרכב על אופנועו, ובמקביל נענה לכל קריאה ולגיוס מתנדבות ומתנדבים רבים למען פרויקטים חברתיים.
עם מותו החליטו מאות מחבריו ומפקודיו להמשיך ולהנציח את פועלו של בר פלח ז”ל. בין השאר, באמצעות התנדבות ופרויקטים התנדבותיים שלקח על עצמו במהלך השנים.
- צילום באדיבות לירן בר – מתחם WINGATE RACWAY.