בפעילות משותפת לחברות מועדון הסריגה הקהילתי לגמלאים, התקיימה סדנת סריגה משותפת לבנות מצווה הלומדות בבית ספר הנדיב.
השבוע נערכה פעילות מיוחדת ומרגשת במסגרת מועדון הסריגה הקהילתית לגמלאים, שפועל בחסות המחלקה לשירותים חברתיים במועצה בנימינה גבעת עדה והמתנ”ס. במסגרת זו התקיימה סדנת סריגה לבנות מצווה, תלמידות כיתה ו’ מבית ספר הנדיב.
מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים, ענת קציר, הסבירה כי הפעילות התבצעה במסגרת מיזם הפגת בדידות לאזרחים ותיקים. מיזם אותו מתקצב משרד הרווחה. “במהלך מיזם זה אנו פועלים לייצר פעילויות מגוונות לאזרחים ותיקים. מתקיימות סדנאות שונות, ביניהן גם סדנת הסריגה, ממנה נהנו תלמידות בית ספר הנדיב ולא פחות מהן גם הוותיקים. התלמידות למדו לסרוג ותוך כדי הלמידה המשותפת נוצרו חיבורים בין דוריים מרגשים”.
חברי המועדון לימדו את בנות המצווה את רזי הסריגה. לאור ההצלחה הגדולה והחיבורים הטובים שנרקמו בין התלמידות לסבתות, הוחלט לקיים מפגשים נוספים בהמשך.
מנהלת אגף חק”ר, גלית אלרד, מסרה כי “במסגרת שנת המצווה, לתלמידות כיתה ו’ בבתי הספר במושבות מתקיימות פעילויות רבות בהובלת בתי הספר והמסגרות הקהילתיות במטרה לאפשר לנערות הזדמנות להתבוננות פנימית מחד, לצד חיזוק הקשר עם הקהילה. בבי”ס הנדיב בשותפות עם המחלקה לשירותים חברתיים והמתנ”ס, רקמו יחד פרויקט נפלא ומחמם, בו רכשו הנערות הצעירות מיומנויות סריגה והעניקו לאזרחים הוותיקים תחושת משמעות בעלת ערך רב ושמעו סיפורי מורשת תוך כדי פעילות משותפת. יישר כוח על היוזמה ועל עוד רבות שבדרך”