במהלך ששת החודשים האחרונים הרחיבה עמותת מית”ר נירים את פעילותה – עם הקמת מרחב משפחה; פעילות המרחב הגיעה לשיאה עם טיול חווייתי, מאתגר ומגבש למשפחות
השבוע התקיים אירוע שיא משמעותי בעמותת מית”ר נירים חדרה: יום משפחות. מעל 50 בני משפחה, מתנדבים, חיילים וחיילות וצוות המרכז, נסעו יחד לאזור עמק המעיינות. שם נהנו המשתתפים ממסלולי הליכה, טבילה במעיינות וארוחת “על האש” שהובילו ההורים והחניכים.
מית”ר נירים, הינו מרכז יום תומך לנוער, הפועל בשיתוף עיריית חדרה ועמותת נירים. העמותה המקומית, אשר הוקמה לזכרו של בן העיר חדרה, ניר קריצ’מן ז”ל, פועלת במספר מישורים למען בני הנוער. בחצי השנה האחרונה הקימה העמותה במרכז עצמו, מרחב משפחה. את המרחב מובילה נעמה הכהן מרגלית, רכזת במית”ר נירים. מטרת המרחב הוא לחזק ולהעמיק את הקשר המשפחתי. זאת, תוך שימוש בתקשורת מעורבת ומקרבת. בהקמת מרחב המשפחה תיקצבה עיריית חדרה. רעות הרוש, המשמשת כמפקחת במשרד הרווחה, ציינה כי הקמת מרחב המשפחה הינו תהליך ממושך ומאתגר. כאשר, התשוקה היא להמשיך ולהתפתח.
שלומי פורקוש מנהל מית”ר נירים שיתף בהתרגשות. “יום זה ייחקק בלבבות המשתתפים ויהדהד עוד ארוכות. בצוות, בהורים וכמובן בילדים”. עינת כצמן מנהלת אגף הרווחה הוסיפה, כי “יום זה מחמם את הלב. על אף שמדובר בהיערכות ולוגיסטיקה לא פשוטים, המאמץ משתלם. צוות מית”ר נירים שוב ושוב פועל מכל הלב ובגדול”. ביולי הקרוב יצאו חניכי מית”ר נירים חדרה למסע הקיץ המסורתי של נירים – הפעם ללא משפחות. המסע הינו אתגרי ומחייב את בני הנוער להתגבר על קשיים ]יזיים ומנטליים רבים – תוך עבודה משותפת כצוות וכאינדבידואליים.