במהלך ביקור שר הבריאות ובכירי משרדו בבית החולים הלל יפה חדרה, נדונו הצרכים השונים, בהם הקמת מלר”ד חדש וממוגן והפעלת יחידה לצנתורי מוח.
בניית מלר”ד חדש ומערך אשפוז ממוגן, הצטיידות במכשירים, הפעלת היחידה לצנתורי מוח ותוספת מיטות – אלה הם רק חלק מהנושאים בהם דנה הנהלת מרכז רפואי הלל יפה בחדרה עם שר הבריאות ניצן הורוביץ ובכירי משרדו.
שר הבריאות, ניצן הורוביץ, ביקר ביום שלישי במרכז הרפואי הלל יפה. בסיור במחלקות השונות התרשם מהנעשה בבית החולים והתמודדות הצוות במהלך מתקפת הסייבר. את הביקור ליוותה הנהלת המרכז הרפואי בראשות ד”ר מיקי דודקביץ. בין הדברים שנידונו: הצורך בבניית המלר״ד החדש והאשפוז הממוגן וכן הצטיידות במכשיר Pet-CT ומכשיר אקמו. בנוסף, העלה צוות בית החולים את הצורך במתן אישור להפעלת יחידה לצנתורי מוח. על-פי הערכות בית החולים, לאור הגידול הטבעי המוץ, כבר כעת יש צורך בתוספת מיטות ושתי מחלקות פנימיות נוספות.
במהלך הביקור עמד שר הבריאות, ניצן הורוביץ, מקרוב על כלל פעילות בית החולים. הלל יפה, כבית חולים ממשלתי, ניכר בתפוסות הגבוהות ביותר במדינת ישראל. זאת בדגש על מחלקות הקורונה והמחלקות הפנימיות בשנים האחרונות.
השר ופמלייתו סיירו בבית החולים במחלקה לרפואה דחופה (חדר מיון) ובמחלקת הקורונה. בנוסף סייר השר ביחידה לשבץ מוחי, ביחידה לטיפול נמרץ כללי, במכון האיזוטופים ובפגייה.
ד”ר דודקביץ הציג בפני השר הורוביץ את התפתחות המרכז הרפואי בשנים האחרונות. בין היתר דיבר על התרחבות בית החולים בכל המובנים. תוספת שירותים, שדרוג ובניית מחלקות אשפוז, רכישת ציוד רפואי מתקדם ועוד. ד”ר דודקביץ ציין, כי לאור קצב גידול אוכלוסיית האזור (כיום בית החולים משרת למעלה מ- 500,000 תושבים), יש לאפשר לבית החולים להצטייד במכשירים מצילי חיים. עוד הוצגו בפני השר התוכניות העתידיות לטווח הקצר והארוך, ביניהן, התחלת בינוי של מבנה מלר”ד חדש. זאת לצד בניין נשים ויולדות ובניין ילדים ועוד.
במהלך הסיור, ציין השר את התרשמותו הרבה מהסתגלותם של העובדים למצב לאור מתקפת הסייבר. כמו כן, מהתגייסותם יוצאת הדופן להמשיך ולהעניק טיפול איכותי נגיש וזמין למטופלים.
- שר הבריאות ניצן הורוביץ מבקר במרכז רפואי הלל יפה. צילום טל זיגדון