המרכז הרפואי הלל יפה חידש באופן מלא את פעילות המחלקה הייעודית לחולים בנגיף; תושבת חדרה, לא מחוסנת ועם מחלות רקע, נפטרה במהלך יום שלישי.
לאור העלייה העקבית במספר המטופלים המגיעים לאשפוז עקב תחלואת נגיף הקורונה, המרכז הרפואי הלל יפה חידש את פעילות המחלקה הייעודית לחולים בנגיף
עד כה, חולי קורונה אושפזו ביחידה נפרדת במחלקה פנימית. יחידה זו תמשיך לפעול במידת הצורך לטובת חולי הקורונה. את המחלקה שנפתחה יובילו צוותים מקצועיים שגויסו מהמחלקות הפנימיות, טיפול נמרץ כללי וטיפול נמרץ לב.
ד”ר מיקי דודקביץ, מנהל המרכז הרפואי הלל יפה, מסר למערכת העיר News, כי זהו צורך מיידי. “הצורך החיוני כעת להפעיל מחלקה נוספת מחדש באופן מלא, משמעותו עומס. עומס נוסף על המחלקות הפנימיות ועל המחלקות לטיפול הנמרץ כללי ולב. עשינו ונעשה הכול בכדי לסייע לכל מטופלת ומטופל שיגיע בשערינו. עם זאת, חשוב להבין, שהשנה החולפת הייתה קשה במיוחד ושוחקת”.
האם יש להגדיל תקצוב ותקנים מקצועיים בבתי החולים?
“לאור העובדה שהקורונה כאן כדי להישאר, אני חושב שהגיע הזמן להפנים שמדובר במחלה מורכבת הדורשת טיפול כוללני ויש לתגבר את הצוותים במחלקות הפנימיות עליהם אנו נסמכים באופן מידי, תוך הוספת תקנים ותקציב ייעודיים. עבורנו מדובר במחלקה פנימית נוספת, שכוללת בנוסף מיטות טיפול נמרץ – כך שההירתמות, המסירות והרצון הטוב של אנשים אינם מספיקים ויש להוסיף את המשאבים הנדרשים”.
נכון ליום רביעי מאושפזים במרכז הרפואי הלל יפה 31 חולי קורונה. מתוכם שמונה במצב קל, עשרה במצב בינוני וכן 13 במצב קשה (מתוכם אחד מונשם). תשעה מבין המאושפזים מחוסנים – ואילו 22 לא מחוסנים – חלק מהם ילדים שאינם ברי חיסון. מבית החולים נמסר, כי “למרות מאמצי הצוות, נפטרה במהלך ליל שלישי אישה מחדרה. האישה הייתה לא מחוסנת וסבלה ממחלות רקע. אנו משתתפים בצערה של המשפחה”.