סגר שלישי בישראל; השבוע הונחה אבן פינה לשתי מחלקות קורונה נוספות במרכז הרפואי “הלל יפה”; המחלקות תכלולנה 104 מיטות ייעודיות
שתי מחלקות קורונה נוספות ייבנו במרכז הרפואי “הלל יפה” בחדרה.
השבוע הונחה אבן הפינה למחלקות הקורונה. האירוע היה צנוע אך חגיגי ובמתכונת מצומצמת כיאה למגבלות הסגר הקיים.
מ”הלל יפה” נמסר, כי הקמת המבנים אושרה בחודשים האחרונים. לפני כחודשיים הוחלט, כי הפרויקט יתבצע בסיוע אגף ההנדסה של משרד הביטחון.
שתי המחלקות תכלולנה 104 מיטות ייעודיות לחולי קורונה בשטח של 1800 מ”ר. המחלקות יוקמו על שטח שבעבר שימש את המרפאה לבריאות הנפש במבוגרים, אשר עברה למשכן חדש בתחילת נובמבר השנה.
השטח הוכשר לבניה בחודש החולף ועבודות הבניה החלו בימים האחרונים.
עוד נמסר מ”הלל יפה”, כי הנוכחים כולם הסכימו כי מחלקות הקורונה נדרשות במצב הקיים, ובמיוחד לאור העובדה ש”הלל יפה” נאלץ להסב מחלקות קיימות למחלקות אשפוז קורונה מפרוץ המגפה במרץ 2020. אך התקווה היא שלכשתסיים הבניה, הצורך בהן יפחת והן יוסבו למרפאות הנדרשות כל כך לבית החולים בימי שגרה.
בטקס הנחת אבן הפינה השתתפו אבי בן זקן – סמנכ”ל בכיר וראש מנהל תכנון ובינוי במשרד הבריאות, ארז כהן – ראש אגף הנדסה ובינוי במשרד הביטחון (המשרד האחראי על ביצוע עבודות הבינוי). כמו כן ד”ר מיקי דודקביץ – מנהל המרכז הרפואי, ד”ר אמנון בן משה – המנהל האדמיניסטרטיבי של בית החולים, דינה פיינבלט – מנהלת הסיעוד ורונן אדרי- מהנדס בית החולים.
בתמונה: טקס הנחת אבן הפינה למחלקות הקורונה
צילום באדיבות דוברות המרכז הרפואי “הלל יפה”