ועד העובדים הארצי של עובדי בתי המשפט הגיע להסכמות ותיקוני שכר, בעיקר לעובדים בדרגות נמוכות. בעקבות ההסכמות הגיעה לסיומה השביתה שהוכרזה בשבוע שעבר
בתום משא ומתן אינטנסיבי בין הנהלת בתי המשפט ונציגות עובדי המערכת, אשר התנהל בימים האחרונים – במקביל להליך שהתנהל בבית הדין לעבודה, בו לקחו חלק גם נציגי הממונה על השכר במשרד האוצר ונציגי ההסתדרות, גיבשה הנהלת בתי המשפט הסכמות שהביאו לסיומה את השביתה עליה הכריז בשבוע שעבר ועד העובדים הארצי. מיום שלישי שבה מערכת בתי המשפט, בכלל זה בית משפט שלום בחדרה, לפעילות מלאה סדירה ותקינה.
במסגרת המשא ומתן סוכם בין הצדדים, כי עד לחודש מאי 2023 יתקיים שקט תעשייתי ולא יינקטו עיצומים. במהלך תקופה זו תמשיך ההנהלה להוביל לפתח ולקדם את היוזמות המערכתיות, בשיתוף פעולה וסיוע מצד העובדים. הממונה על השכר במשרד האוצר וההנהלה סיכמו עם הועד, כי העובדים יקבלו שני מענקים שיוקצו באופן דיפרנציאלי, כאשר עובדים בדרגות נמוכות יזכו במענקים גבוהים באופן יחסי לחבריהם בדרגות הגבוהות.
הנהלת בתי המשפט מסרה בתגובה, כי היא רואה בסיכום זה הישג חשוב צודק ונכון עבור עובדי המערכת. בעיקר עבור העובדים בדרגות הנמוכות. בנוסף ובמקביל ימשך לאורך כל התקופה השיח וההידברות עם כל הגורמים ביחס לנושאים שעל הפרק, במטרה לקדם הסדרים אשר יטיבו עם העובדים ועם המערכת בכללותה.