השבוע נבחר הסמליל שילווה את החגיגות, שייפתחו רשמית בחודש אוקטובר במסגרת פסטיבל בנימינה ליצירה ישראלית
במועצה המקומית בנימינה גבעת עדה נערכים לקראת פתיחת חגיגות המאה להיווסדה של המושבה. ראש המועצה, איתי ויסברג: “אנחנו רואים בחגיגות המאה מנוף קהילתי לייזום פעולות מכוננות לעתיד בנימינה”.
החגיגות צפויות להיפתח בחודש אוקטובר במסגרת פסטיבל בנימינה ליצירה ישראלית ולהימשך לאורך השנה. אירוע השיא צפוי להתקיים בחודש יולי 2023 בעצרת מרכזית. מתווה החגיגות הוחלט במסגרת שיתוף ציבור שהתקיים בהובלת המועצה ומתנ”ס בנימינה גבעת עדה.
כחלק מאירועי המאה נבחר בשיתוף ציבור בו לקחו חלק כ- 800 משתתפים, סמליל (לוגו) שילווה את חגיגות. עוד השבוע התקיים מפגש עם תושבים שבחרו להתנדב לניסוח “הרוח הבנימינית” שיתבצע בשיתוף פעולה של המועצה, נציגי המתנ”ס והתושבים יגדירו את הקווים המנחים. במסגרת זו יוגדרו “עשרת הדיברות” של הקהילה ביחסיה בינה לבין עצמה ובינה לבין הרשות. בסיכום הדיון נבחרו ערכים מובילים ודובר על דרכים בהם ניתן יהיה להטמיעם. ערכים אלה יוטמעו בקרב ילדים בבתי הספר, תנועות הנוער וגמלאי המושבות.
במקביל עומלים על מיזמי מאה נוספים. בין השאר: הכנת ספר מתכונים ייחודי, שיר שילווה את החגיגות, מיזמי טיק טוק ועוד. את המיזמים מובילה המועצה בשיתוף פעולה עם מתנ”ס בנימינה גבעת עדה.
ראש המועצה, איתי ויסברג, הוסיף כי “חגיגות המאה הן הזדמנות נפלאה לכל התושבים להשפיע על רוח הקהילה שלהם. אנחנו קוראים לכל אחד ואחת למצוא בתוך רשימת המיזמים שיוצאים לדרך סביב חגיגות המאה, את זה שאליו מתחברים. להכנס ולהשפיע . זו החגיגה של כולם וכולם צריכים להיות שותפים בה”