את האישור העניקה ועדה מיוחדת מטעם משרד הבריאות, בתום הליך פרוצדוראלי ארוך. המשמעות: צמצום בזמן ובסיכון בהעברת מטופלים במצב קריטי לבית חולים אחר
בתום הליך בירוקרטי ופרוצדורלי מורכב, שנמשך תקופה ארוכה, קיבל המרכז הרפואי הלל יפה בחדרה את האישור להפעלת שירות אקמו. מכשיר אקמו מחליף פעולת לב-ריאות בעת פגיעה קשה בתפקודם. הצורך במכשיר אקמו עלה משמעותית במהלך התפרצות הקורונה. שני מכשירי האקמו נקנו בתרומתה הנדיבה של קרן ליאונה מ. והארי ב. הלמסלי.
האישור להפעלת שירות אקמו ניתן השבוע על ידי ועדה מיוחדת מטעם משרד הבריאות. הוועדה אישרה את מוכנותו המיטבית של המרכז הרפואי להפעלה מידית של מכשיר זה. מדובר בהליך רישוי שהמרכז הרפואי הלל יפה פעל זמן רב לקבלתו. המשמעות של נוכחות מכשיר אקמו בבית החולים היא, כי מטופל שיידרש לטיפול באקמו, לא ייאלץ לעבור לבית חולים אחר. זאת, כמובן, תוך סיכון חיים מעצם ההעברה של מטופל במצב קריטי.
ד”ר מיקי דודקביץ, מנהל המרכז הרפואי הלל יפה, הוסיף למערכת העיר News, כי “אני רוצה להודות לראשי המועצות והיישובים באזור על מחויבותם לבריאות התושבים. ברצוני להודות לחה”כ אופיר כץ על המאמצים והזמן שהשקיע כחבר ועדת הבריאות בכנסת בפעילות להשגת האישור. תודתי הגדולה נתונה לקרן הלמסלי על תרומתם הכספית הנדיבה, שאפשרה את רכישתם של שני מכשירי האקמו. בלעדיהם, כל התהליך לא היה מושלם”.
סנדור פרנקל, נאמן בקרן הלמסלי, הוסיף כי “אחת המטרות העיקריות של קרן הלמסלי היא שיפור הגישה לשירותי בריאות. לרבות, השימוש בטכנולוגיה הרפואית המתקדמת ביותר הזמינה, ברחבי ישראל. במיוחד בצפון ובדרום. קרן הלמסלי שמחה על מתן האישור למכשיר האקמו אשר יאפשר הצלת חיים ב”הלל יפה”. זאת, ללא צורך בהעברת חולים קשים לבתי חולים אחרים לצורך טיפול זה”.