גל לחמי, ראש מנהלת התחדשות עירונית בחברה הכלכלית, מציבה רף גבוה. לעיתון היא אומרת: המטרה שלי לשנות גישה: מתפיסה יזמית פסיבית לאקטיבית ויעילה
ראש מנהלת ההתחדשות העירונית בחדרה, גל לחמי, מסמנת מטרות ויעדים. היעד המרכזי, כך היא קובעת, הוא התחלת בנייה של 5,000 יחידות דיור בכלל מיזמי התחדשות עירונית עד לשנת 2025. כדי להשיג מטרה זו הציבה לחמי מטרה נוספת: רפורמה שלמה בגישה הניהולית במנהלת.
לחמי, 35, בעלת תואר שני במינהל עסקים ותואר ראשון במדעי המדינה, שימשה בתפקידה האחרון כמנהלת הפיתוח העסקי בחברת נדל”ן ציבורית. לפני כן שימשה כמנהלת פיתוח עסקי בחברת “עמידר”. אל תפקידה היא נכנסה לפני כשבועיים. כבר ביומה הראשון בתפקידה קבעה, כי “חדרה היא יהלום לא מלוטש בכל הנוגע להתחדשות עירונית, ואני מקווה כי במהלך השנים הקרובות הפוטנציאל הטמון בה יתממש בכל הנוגע להגדלת היצע יחידות הדיור החדשות בהתחדשות עירונית לצד תכנון המטיב עם העיר והאוכלוסייה בה”.
כשאת קובעת, כי בכוונתך להוביל רפורמה שלמה בגישה הניהולית למה את מתכוונת?
“הכוונה שלי היא להפוך את המינהלת מפסיבית לאקטיבית. עד היום המינהלת ריכזה פניות שהצטברו אצלה. פניות מרשויות ומדיירים. המטרה שהצבתי מתבססת על ייזום מהלכים. יותר שיתוף מידע, יותר שיתוף ציבור נגיש ומפורט. בצד היזמי לטפל בכל הקשור להיצע דיור כמה שיותר מהר. בהסתכלות רחבה יותר, עד היום הגישה הייתה פרוורית. לטעמי, הגישה צריכה להיות מטרופולינית. חדרה היא עיר מחוז, שצריכה לחבר בין צפון הארץ למרכזה. עיר עם תמהיל של עירוב שימושים נכון. עיר בה מחזקים ומרחיבים כל העת את שטחי המסחר והתעסוקה”.
ניתן לומר שהגישה שלך היא, בפועל, להכתיב ולנהל את המצב ולא להתנהל עם המצב הקיים?
“תפיסה יזמית אקטיבית משמעותה, שלא היזמים מנחיתים על העיר מה שנכון להם, אלא אנו ניזום, נאתר ונביא יזמים בהתאם למה שהעיר צריכה. בסופו של דבר, גם ליזמים המהלכים האקטיביים יהיו טובים להם. בדרך זו היזמים ייהנו מוודאות תכנונית גבוהה יותר ולא פרויקטים תקועים בשל אי הלימה מובנית”.