אשכול הרשויות, בו חברות בין השאר זכרון יעקב, בנימינה – גבעת עדה וחוף הכרמל, נועד לחזק שיתופי הפעולה ולקדם אזורי תעסוקה
חבר המועצה המקומית פרדס חנה כרכור, עוה”ד אביעד סיני פנה אל ראש וחברי המועצה המקומית בפרדס חנה כרכור בבקשה להצטרף אל אשכול הרשויות מישור החוף שקם בחודשים האחרונים.
אשכול מישור החוף אליו מבקש עוה”ד סיני כי פרדס חנה כרכור תצטרף כולל מעל 100,000 תושבים ומאגד בתוכו, נכון להיום, שש רשויות מקומיות שכנות. הרשויות המקומיות החברות באשכול: זכרון יעקב, בנימינה-גבעת עדה, חוף הכרמל, אלונה, ג`סר א-זרקא ופוריידיס.
לטענת סיני, פרדס חנה כרכור לא רק שאיננה מובילה את היוזמה כמתבקש לאור היותה הרשות המקומית הגדולה יותר באזור, אלא אף איננה שותפה למהלך כולו.
“משרד הפנים ורשויות מקומיות רבות מקדמות אשכולות של רשויות, מתוך הבנה כי באמצעותן ניתן להעלות את איכות החיים לתושב. זאת, תוך איגום משאבים וקידום ראייה אזורית כוללת במגוון נושאים”, מסביר חבר המועצה סיני.
“כך, בשנים האחרונות הוקמו למעלה מעשר אשכולות. עובדתית, כל האשכולות שהוקמו רשמו ורושמות הצלחות. החל מהקמת אזורי תעשייה משותפים והכנסת מפעלים המשלמים ארנונה בהן חולקות הרשויות, ועד לפתרון אתגרים מול משרדי הממשלה השונים. יחד זה כוח. לא רק בהיבטים אלה, אלא גם מול ספקים. שיתופי פעולה אזוריים אלה מובילים להורדה במחירים ברכישת שירותים לתושב. לדוגמא, בתחומי בניית תשתיות ועד פינוי אשפה. כך גם בקידום היבטים תיירותיים ברמה אזורית”.
לעיתון העיר News הוסיף, כי “עדיין לא מאוחר להצטרף לאשכול הרשויות שקם לפני מספר חודשים ועד סוף שנת 2022 בוחר את המנגנון ואת אנשי המקצוע. כאשר, החל מינואר 2023 מתחיל בפעילות שוטפת. אי הצטרפות למנגנון מסוג זה משמעותו: הפסדים כבדים וישוב שלם שמפספס הזדמנות גדולה”.
את הדברים העלה חבר המועצה סיני כהצעה לסדר – בתקווה כי מליאת חברי מועצת פרדס חנה – כרכור, תדון בהצעתו ותאשר ההצטרפות לאשכול האזורי.