הגשר, המחבר בין מזרח למערב בנימינה ומשמש מאות הולכי רגל ורוכבי אופניים ביום, נסגר לתנועה; עדיין לא נקבעו זמני עבודה להחלפת המקטע שנפגע
בתום סדרת בדיקות דחופה, אותם קיימו מומחי אגף תחזוקת גשרים ברכבת ישראל, הוחלט על סגירתו המוחלטת של גשר הולכי הרגל המרכזי בבנימינה. ההחלטה התקיימה בהמשך לצו סגירה מיידי שהוציא מהנדס המועצה, האדריכל יואב מלטר.
בסוף השבוע פגעה משאית בגשר הולכי הרגל בבנימינה. מעוצמת הפגיעה הזדעזעו יסודות הגשר. למקום הגיע באופן מיידי מהנדס המועצה. בבדיקה ראשונית שביצע הורה על סגירת הגשר למעבר הולכי רגל. הגשר עצמו, החוצה את פסי הרכבת ומחבר בין מזרח למערב בנימינה, הינו גשר ראשי. הגשר משמש מאות הולכי רגל ורוכבי אופניים במהלך היום. הוא גם מהווה ציר הליכה מרכזי לילדים ולבני נוער המבקשים לחצות את פסי הרכבת בבטחה. במקביל התקבלה החלטה הנדסית לסגירת המעבר בין רחוב היוגב לרחוב ימי בנימינה (העליה).
במהלך השבוע, כאמור, קיימו מומחי רכבת ישראל סדרת בדיקות מקיפה, במטרה לקבוע את היקף הנזק ודרכי התיקון. על-פי המלצות המומחים, יש להסיר את המקטע שנפגע, לתכנן מחדש מקטע חליפי ואז להרכיבו. בשלב זה נערכים במועצ לקבלת האישורים המתאימים, בין השאר מהמשטרה, למהלך הראשוני: הסרת המקטע שנפגע. מדובר בהליך מורכב, המחייב שימוש במנופי ענק להרמת המקטע השוקל עשרות טונות. לאחר מכן, לפרקו ולפנותו. מהלך זה יחייב, בשל השימוש בציוד הנדסי כבד, חסימה מלאה של עורק התנועה לכל זמן העבודה. עם סיום החלק הראשון, ניתן יהיה להתחיל בעבודות הקמת המקטע החליפי. בשלב זה, כך נמסר מגורמים מקצועיים ברכבת ישראל, טרם נקבעו לוחות זמנים לעבודת הבנייה מחדש.