בעקבות זכייתו בתחרות המקומית לבחירת הנואם הצעיר בבנימינה – גבעת עדה, ייצג נדב ברמן את המושבות בתחרות האזורית.
השבוע התקיימה תחרות הנואם הצעיר השנתית בבנימינה גבעת עדה בהובלת רוטרי, מחלקת החינוך ובתי הספר. הנאום והנואם הזוכה הוא של נדב ברמן מבית הספר בראשית.
השבוע, עם תום התחרויות הבית ספריות במושבות, נערכה התחרות הכלל רשותית שבה לקחו חלק הנציגים הזוכים מכל בית ספר. התלמידים נשאו נאומים שריתקו ודיברו אל לב הקהל. לצד נדב ברמן שזכה, נאמו: הללי ליפניק מבית ספר אשכולות על איך הומור עוזר לגשר בין ויכוחים, מעלה שטול מבית ספר הנדיב על קבלת השונה, רז דרך מבית ספר גבע על דעות קדומות, רומי קלמנוביץ מבית ספר אמירים על איך הומור עוזר לחיי האדם.
הנואמים הצעירים לוו לקראת תחרות זו על ידי אלי אליוביץ מעמותת רוטרי שסייע להם לחדד את יכולות הרטוריקה שלהם.
נדב ברמן ייצג את המושבות בתחרות האזורית שתערך בעוד פחות מעשרה ימים בפרדס חנה.
מטרתו העיקרית של המיזם הוותיק “רוטרי הנואם הצעיר” הינה קירוב הנוער אל ערכי תרבות הדיבור. הן של הנואם עצמו והן של ציבור המאזינים”, אמרה מנהלת מחלקת חק”ר, גלית אלרד. עוד הוסיפה, כי “הדרך הראויה ביותר לשכנע, להשפיע, לדון במחלוקת היא באמצעות שיח. כל שנה אנו נרגשים מחדש ממעמד הגמר היישובי המהווה את שיא התהליך. אנו גאים להוביל תהליך ערכי, מקצועי ומשמעותי. אני מבקשת להודות למנהלי בתי הספר על ההשקעה בתהליך. כמובן, לרוטרי ישראל על הובלה רבת שנים של המיזם. לחברי הוועדה, לשופטים, למנהל בית ספר אשכולות וכל הצוות על הובלת הטקס היום. נאחל הצלחה רבה לנדב ברמן בתחרות האזורית עם נאומו המדויק והמרגש בנושא ” קבלת האחר”.
נשיאת רוטרי, אסנת שפיר, ציינה כי “אנו גאים להוביל פעילות ערכית זאת. זכינו לראות ילדים אמיצים, מוכשרים ונחושים. כאשר את המתחרים מלווה בנאמנות ומסירות אלי אליוביץ, שנוסך במתחרים בטחון ואסרטיביות”.
ראש המועצה, איתי ויסברג, סיכם ואמר: “אני מברך את נדב על זכייתו ובעיקר את האומץ שהפגין בבחירת נושא מורכב של קבלת האחר. הנושא הוא אחד מערכי הליבה של תכנית “חינוך בדרך שלנו” של המועצה. קבלת האחר איננה בהכרח רק עבורו. אלא, עבור החברה כולה”.