בעקבות התייעצות עם גורמי חינוך במועצה, אחוז המתחסנים הגבוה והתחלואה הנמוכה החליט ראש מועצת בנימינה-גבעת עדה להסיר את ההגבלה על פתיחת כיתות ז-י
תלמידי כיתות ז-י הלומדים ברשת “עתיד” חזרו הבוקר (רביעי) ללימודים, זאת בעקבות החלטה של ראש מועצת בנימינה – גבעת עדה, איתי ויסברג, אשר לאחר התייעצות עם גורמים חינוך וגורמים נוספים, הורה להסיר את ההגבלה ולפתוח את הלימודים לתלמידי כיתה ז-י’.
נמסר, שהתלמידים פגשו את צוותי ההוראה בקפסולות והתחפשו באווירה פורימית.
בשבוע האחרון המושבות הפכו לירוקות עם ציון 3.2 על פי תכנית רמזור. אחוז הבדיקות החיוביות נמוך (3%) ובמועצה ציינו כי 85 אחוז מתושבי המושבות התחסנו נגד נגיף הקורונה.
ממועצת בנימינה-גבעת עדה נמסר, כי לאחר הערכת מצב שהתקיימה בלילה שבין שני לשלישי, בסיום מבצע החיסונים של המועצה, ולאחר התייעצות עם רשת “עתיד” ועם אנשי החינוך של המועצה החליט ראש המועצה ,איתי ויסברג, כי המועצה מסירה את ההגבלה על פתיחת כיתות ז-י ביישוב.
עוד נמסר, כי “נעניק את כל הסיוע הנדרש לרשת “עתיד”, לצוותי ההוראה, למשרד החינוך, להורים ובעיקר לתלמידים לשוב למסגרת לימודים ראויה. זאת לאחר כשנה של ריחוק חברתי ביישוב בו הקהילה מפגינה אחריות ומשמעת מעוררת הערצה. גם לילדים מגיע יחס מתאים והם לא צריכים להיות הקורבנות במאבק הזה”.
בנוסף הדגישו במועצה, כי “צוותי החינוך ביישוב שלנו וצוותי המועצה הם בין הראשונים שהיו מחוסנים בהיקף של 90% ומעלה. במועצה שלנו מתנהלת עבודה סיזיפית יומיומית של איתור מאומתים וקטיעת כל שרשרת הפצה שמתגלית”.
“בתוך שעות המעגלים נסגרים ואנשים מתבקשים להיכנס לבידוד – והם נכנסים. זו המועצה וזו הקהילה שלה. לא בכדי אנחנו נעים בין צהוב לירוק. בשבוע האחרון אנחנו ירוקים. אז מדוע הילדים שלנו עדיין מבודדים בבית? מה התכלית להתאמץ ברמה הקהילתית, להקפיד על מדיניות אחראית וממושמעת אם בסופו של דבר המדינה מגבילה בצורה גורפת את כולם? איך אפשר לצפות לשיתוף פעולה פרטני כאשר ההתייחסות כוללנית ושרירותית?”.
ראש המועצה איתי ויסברג, מסר: “אני קורא למשרד החינוך ולמשרד הבריאות לעשות את המתבקש כדי לשמור על החוסן הקהילתי של התושבים המתמודדים עם הקורונה וחוסנם הנפשי והחברתי של הילדים שהשארנו מאחור שמתמודדים על נעוריהם ושפיותם, ולשחרר את המגבלה ההזויה שהניחו על נוער העתיד של המדינה. זה יותר חשוב מבילוי בקניון, מקפה עם חברים מנסיעה לחו”ל או מחופשה בצימר”.
ממשרד הבריאות נמסר בתגובה, כי “על פי מתווה החזרה לשגרה בפעימות, שהוכן על ידי משרד הבריאות ומגן ישראל, ואושר על ידי הממשלה חזרת מערכת החינוך תעשה באופן מדורג. על פי המתווה בשלב זה (לאחר הפעלת הפעימה הראשונה והשנייה יפעלו גני הילדים, כיתות א’-ו’, וכן כיתות יא’-יב’. שכבות ז-י צפויות להתחיל בפעילות בפעימה הבאה, המתוכננת כרגע לתאריך 7.3 (בכפוף לעמידה במדדי תחלואה וחיסון לאומיים). כל פתיחה של שכבות אלה לפני המועד שנקבע על ידי הממשלה הינה פתיחה אסורה העומדת בניגוד לתקנות”.
תמונה-תלמידי ז-י חזרו ללימודים וחוגגים את פורים
צילום-באדיבות מועצת בנימינה-גבעת עדה