בעמידר מאשרים, כי בזמן הקרוב יחלו בשיפוץ הבית שנשרף; הן בעמידר והן במועצת פרדס חנה במרוץ נגד הזמן והגשמים בניסיון למצוא לענבר ולשבעת כלביה דירה חלופית בהשכרה עד שבית הקבע יהיה מוכן
מסתמן, כי בזמן הקרוב תחזור ענבר קלדרון, תושבת פרדס חנה – כרכור, להתגורר תחת קורת גג משלה. זאת לאחר שחברת עמידר, בעבודה מאומצת וסביב השעון, קיבלה את ההיתרים הנדרשים לשיפוץ ביתה של קלדרון שעלה באש ונשרף כליל.
בתוך כך, הן במועצת פרדס חנה והן בחברת עמידר פועלים בימים אלה בניסיון לאתר מקום מגורים חלופי לענבר, המתגוררת מזה כשלושה שבועות באוהל ובמקלט. ואולם, כך נמסר, קיים קושי רב באיתור דירה בהשכרה – שכן לענבר שבעה כלבים וחתולים המהווים את כל עולמה.
מזה למעלה מעשור מתגוררת ענבר בפרדס חנה. היא שוכנה בדירת עמידר ובה גידלה את בעלי החיים שלה, בהם, כלבים, חתולים ותוכי – הכל תחת קורת גג אחת.
לפני כשנה וחצי נשרפה דירתה כליל. לדירה עצמה נגרם נזק כבד מאוד והיה חשש כי לא ניתן יהיה לשפצה בשל החום הרב שנגרם בזמן השריפה ונזקים אפשריים לקונסטרוקציה.
בעמידר, כמקובל, הציעו לענבר חלופות דירה וכן סיוע בשכ”ד. בתום מאמצים רבים, הפעם גם בשילוב גורמי הרווחה במועצת פרדס חנה, אותרה דירה שבעליה הסכימו לקבלה עם בעלי החיים הרבים. לפני כשלושה שבועות, עם תום הסכם השכירות, לא חודש ההסכם. ענבר מצאה עצמה ברחוב, מתגוררת באוהל, יחד עם כלביה וחתוליה. מאז ועד היום תושבים רבים מסייעים לענבר. בימי הגשם השתכנה ענבר במקלט ציבורי – שם מונחים מטלטליה.
בניסיון למציאת בית זמני בשכירות לענבר, העסיקה חברת עמידר מתווך מהאזור. אלא, שרבים מבעלי הנכסים סירבו להשכיר את הנכס בשל ריבוי בעלי החיים. מועצת פרדס חנה אף פרסמה ביוזמתה, תחת הכותרת “קהילה מחפשת בית לענבר” פוסטים ומודעות כחלק מהליכי חיפוש נכס מתאים לפתרון זמני. ואולם, כך נמסר, לא היו פניות.
בעקבות פניית העיר News לחברת עמידר נמסר בתגובה, כי “אנו מלווים את הגב’ ענבר קלדרון מזה זמן רב, ברגישות רבה ומודעים מורכבות הנושא, שהינו קרוב לליבנו. בהתאם לכך, במהלך השבועות האחרונים פעלנו באופן מואץ ומאומץ לאתר עבורה דירה מתאימה בשכירות בשוק החופשי, וכן למתן ערבות בהתאם. כך הוצעו לה מספר דירות מתאימות לרבות בתים צמודי קרקע. אולם, לצערנו, בקשתה לחיות בדירה יחד עם בעלי החיים הציב קושי רב באיתור מענה הולם בקרב בעלי הדירות, לא נתנו לכך את הסכמתם.
מה בנושא איתור דירת קבע לענבר או שיפוץ הבית שנשרף?
“במקביל למאמצים אלו, פעלנו מול כלל המוסדות הרלוונטיים על מנת לקבל את האישורים לטובת תכנון ובנייה מחודשת לביתה שנשרף. בימים האחרונים הושג אישור מטעם הרשות להתחלת העבודות, ואנו עושים כל מאמץ כדי להתחיל בעבודה מהירה לשיפוץ הדירה. זאת לצד איתור מענה מגורים זמני (מבנה יביל) עבורה ועבור בעלי החיים שברשותה למשך זמן הבנייה. אנו תקווה כי פתרון זה יענה לצרכיה של הגב’ קלדרון”.
ממועצת פרדס חנה נמסר בתגובה, כי “למרות שפרסמנו מודעות, בפרדס חנה כרכור לא נמצאו בשלב זה שוכרי דירות שהיו מוכנים להשכיר דירה לענבר, המבקשת טיפוח וגידול החיות שברשותה בתוך הבית. ענבר זכאית לתשלום שכר דירה. יתרה מכך, עמידר אף מוכנה להשלים הפרש לשכר דירה – במידה וענבר תמצא דירה המתאימה לצרכיה. אגף הרווחה וקהילה במועצה סייע ומסייע לה בכל מה שהייתה זקוקה כמו גם מול משרד השיכון בהסדרת תשלום שכר דירה עבורה.. המועצה, עמידר ומשרד השיכון האמון על פתרון דיור פעלו יחד למציאת פתרון לדיור קבוע באמצעות שיפוץ הדירה שנשרפה. כעת אנו ממשיכים לפעול בניסיון לאתר עבור ענבר דירה זמנית”.
תמונה-ענבר וכלביה
צילום-מטה הסיוע למען ענבר. פרסום לפי חוק 27א’