אמני זכרון יעקב נרתמו למען תושבים שנפגעו ממשבר הקורונה; האמנים מציעים למכירה ציורים מקוריים כתרומה; הכספים יועברו כתמיכה לתושבי המושבה, באמצעות עמותת יד עזר
כ-20 אמניות ואמנים, תושבי זכרון יעקב, נרתמו ליוזמה לסייע לתושבים שנפגעו ממשבר הקורונה.
במסגרת הפרויקט, שיזמה הציירת והאמנית המקומית, עירית אפשטיין בשיתוף עמותת זמארין, מוצעים למכירה ציורים מקוריים אשר הכנסותיהם יועברו על ידי עמותת יד עזר, לתושבי זכרון יעקב אשר נפגעו כלכלית ממשבר הקורונה.
ממועצת זכרון יעקב נמסר, כי בעיצומו של משבר הקורונה הכלכלי, הדרישה לסיוע גוברת, ונדרשים משאבים נוספים. לכן החליטו האמנים לסייע באמצעות הצעת ציוריהם למכירה כתרומה. הפרויקט מאפשר לתושבים לסייע לקהילה, ובאותו זמן “להרוויח” ולהתחדש בציור מקורי יפהפה של אמנים מקומיים.
עוד נמסר, כי עמותת יד עזר פועלת בזכרון יעקב כדרך קבע, ומסייעת לכל מי שידו אינו משגת. העמותה הזכרונית פועלת בהתנדבות, מספקת תמיכה לאוכלוסיות נזקקות מכל השכבות, ומסייעת בשיתוף המחלקה לשירותים חברתיים במגוון תחומים כגון תלושים לרכישת מזון, ציוד שיקומי, תרופות, שעורי עזר לתלמידים ועוד.
עירית אפשטיין, יוזמת הפרויקט, מסרה: “בתקופה מאתגרת יש הרבה דרכים לעזור, מצאתי את הדרך שמתאימה לי, והצעתי שנתארגן אמני זכרון לתרום יצירות אמנות. יש כאן רווח משולש-האמן, הרוכש, ומקבל התרומה. כולם ייהנו וכך ניצור קהילה חזקה”.
זיו דשא, ראש המועצה, ציין: “כוחה וחוסנה של קהילה הוא באחדות ובערבות ההדדית, וזכרון יעקב מצליחה להוכיח כל פעם מחדש שהחיים המשותפים שלנו יחד מושתתים על ערכי סולידריות ואהבת אדם”.
אוסף הציורים, פרטי האמנים, מחירים ופרטי הקנייה מופיעים באתר זמארין
תמונה- ציור של עירית אפשטיין אשר נתרם לצורך הפרויקט למען תושבים נזקקים.
צילום-באדיבות מועצת זכרון יעקב