באשכול חברות שש רשויות, בהן זכרון יעקב ובנימינה; מטרת הוועידה להציג בפני המשתתפים הזמדנויות עסקיות וכלכליות בתחום הנדל”ן, המסחר והתיירות.
בכירים במשק הישראלי בתחום הנדל”ן והמסחר, לצד יזמים בתחום הנדל”ן והתיירות, צפויים לקחת חלק בוועידה הראשונה – אותה יוזם אשכול רשויות מישור החוף. אשכול מישור החוף מאחד שש רשויות הפועלות יחד כדי לקדם אינטרסים כלכליים ומסחריים משותפים. באשכול חברות המועצות זכרון יעקב, בנימינה – גבעת עדה, חוף הכרמל, פורידיס וכן ג’סר. הוועידה עצמה תתקיים ביום שלישי (20.06), כאשר כבר כעת אישרו מאות את השתתפותם – בהם שרים, חברי כנסת ובכירים ממשרדי הפנים, הכלכלה, התיירות והשלטון המקומי.
הוועידה עצמה תכלול הרצאות מקצועיות וכן פאנלים מקצועיים עם גורמי מפתח והאזור. מארגני הוועידה צפויים להציג ולהתמקד בתחום הכלכלי והיזמות האזורית בתיירות. דגש רב יושם על פיתוח אזורי תעסוקה מקומיים ומשותפים. כאשר, הקו המנחה את אשכול הרשויות הוא, שבעבודה משותפת של הרשויות החברות בו, יווצר מכפיל כוח מול הגורמים הרלוונטיים במשרדים הממשלתיים, תהליכים יקוצרו והאזור כולו ייהנה מגידול בהכנסות וברווחים.
לעיתון העיר News אישר תמיר מילרד, מנכ”ל אשכול מישור החוף, את הפרטים. “אשכול רשויות מישור החוף מהווה בסיס לשיתופי פעולה בין הרשויות. המטאה היא לקדם אינטרסים משותפים ברמה האזורית. בין השאר קידום שיוויון חברתי, רווחה אזורית, צמיחה תעסוקתית, חדשנות וכלכלה. ולא רק, אלא גם נדל”ן ופיתוח אזורי נדל”ן ותעשייה, עשייה חינוכית וחיבור לסביבה. אנו פועלים בדגש על ניהול שקוף ותרבות ארגונית תקינה. באמצעות הוועידה הראשונה שאנו מקיימים, נעלה על סדר היום את הנושאים הבוערים לנו כאשכול. אנו נמצא מכנה משותף בין הרשויות ונקבע חזון ומטרות משותפות שיתורגמו בעתיד הקרוב לתוכניות עבודה אופרטיביות. זאת, למען רווחתם ואיכות החיים של כל תושבי האשכול”.
- בתמונה: תמיר מילרד, מנכ”ל אשכול מישור החוף. צילום ענת מחנאי.