מועצת העיר אור עקיבא אישרה בישיבת המליאה את התכנית לביצוע פינוי בינוי בשכונת שז”ר. ההליך נמשך כמעט 11 שנה. בהמשך תופקד התכנית להתנגדויות.
מהלך בן 11 שנה זכה לאישור המיוחל מחברי מועצת אור עקיבא – זאת בישיבת המליאה שהתקיימה ביום רביעי. “מדובר ביום חגיגי לתושבי שכונת שז”ר ואור עקיבא”, ציין מ”מ ראה”ע, שמחה יוסיפוב – עם תום ההצבעה. על-פי ההליך המקובל, תועבר התוכנית להפקדה להתנגדויות. במהלך שישים ימים יתאפשר לגורמים שונים להגיש התנגדויותיהם. כמו כן, התכנית כפופה לאישור הוועדה המקומית לתו”ב בעניין תוכניות הפיתוח, וכן להתאמת התב”ע.
הניסיונות לקדם תוכנית פינוי – בינוי החלו בשנת 2010. בתחילת 2016 התקשרה חברת “תדהר” עם חברת NSA התחדשות בנייה. במסגרת הפרויקט צפויות החברות לפנות ולהרוס 355 דירות. בשטח המדובר ייבנו כ-1700 דירות חדשות. הדירות ייבנו ב-12 מגדלים בני 25 קומות. הפרויקט עצמו, כך דיווחו בישיבה, בשלבי תכנון מתקדמים. על ההסכם חתומים 94% מבעלי הדירות. מדובר על שטח כולל של 118 דונם. שטח זה יכלול מלבד בניינים חדשים – גם מתחם קניות, פנאי ובילוי חדש, גני ילדים, מעונות יום ותשתיות מעל אלף משפחות נוספות.
את המהלך הציבורי הוביל, בין השאר, חבר המועצה עו”ד נוח שמאילוב, שהעלה במהלך השנים מספר הצעות לסדר. את התושבים, כנציג הדיירים, מייצג אליאס אסייג, הפועל משנת 2010 לקידום המיזם. מאחורי המיזם עומדת חברת תדהר, מהחברות המובילות בישראל בענף הנדל”ן ויזמות בנייה.