עמותת אור ירוק מפרסמת את מדד הערים לשנים 2018-2020. העיר חדרה מדורגת במקום החמישי ברשימת הערים מעל 50 אלף תושבים.
העיר שנפגעים בה הכי הרבה הולכי רגל בתאונות דרכים לכל אלף תושבים היא בת ים – כך עולה מבדיקה שערכה עמותת אור ירוק לרגל שבוע הבטיחות בדרכים. ניתוח נתוני היפגעות הולכי הרגל נעשה על פני שלוש השנים האחרונות (2018-2020), בערים מעל 50 אלף תושבים. ניתוח הנתונים הינו ביחס היפגעות לכל אלף תושבים. בחדרה נפגעו 166 הולכי רגל בשלוש השנים האחרונות (2018-2020). 1.71 הולכי רגל נפגעים בתאונות דרכים בהשוואה לכל אלף תושבים. בעקבות נתונים אלה מדורגת חדרה במקום החמישי במסוכנות להולכי רגל.
מהנתונים עולה, כי במקום השני ממוקמת תל-אביב יפו. עפולה במקום השלישי, ואילו רמת גן במקום הרביעי. מבחינה מספרית ירושלים מובילה עם מספר הנפגעים (1039). אולם, בהשוואה לכל אלף תושבים ממוקמת עיר הבירה במקום ה-17.
ארז קיטה, מנכ”ל עמותת אור ירוק, מסר למערכת העיר News, כי “הולכי רגל הם אוכלוסייה פגיעה במיוחד. אין להם שלדת הגנה או כריות אוויר שיגנו עליהם כמו בכלי הרכב. לכן, האחריות לבטיחותם של הולכי הרגל מוטלת על משרד התחבורה והבטיחות בדרכים. גם על ראשי הרשויות והערים. הם יודעים היטב איפה נפגעים הולכי הרגל ומהן נקודות התורפה שמסכנות אותם. באותם מקומות יש לתת עדיפות לבטיחותם של הולכי רגל על פני כלי רכב באמצעות ריסון מהירות הנסיעה ומיתון התנועה. מדינת ישראל מסוכנת להולכי הרגל. את המציאות הזאת חייבים לשנות על ידי שינוי סדרי העדיפויות לטובת בטיחות הולכי הרגל”.