עו”ד אביעד סיני, המועמד לראשות מועצת פרדס חנה – כרכור, מציג רשימת מאבקים והישגים למען תושבי פרדס חנה ומאמין שהכל מתחיל ונגמר בניהול נכון
לא רבים יודעים, אבל למרות שבמהלך שירותו הצבאי הוא נפצע והוכר כנכה צה”ל, עו”ד אביעד סיני התעקש ונלחם שלא יורידו לו פרופיל והוא עשה מילואים קרביים עד גיל 40. חבר מועצת פרדס חנה – כרכור, עו”ד אביעד סיני, הוא אחד מחברי המועצה הבולטים בקדנציה הנוכחית. כמועמד לראשות מועצת פרדס חנה – כרכור, הוא טוען כי מעבר להצגת אג’נדה ומצע מאוד ברור, לצד ערכים עליהם מעולם לא התפשר, הכל מתחיל ומסתיים במנהיגות, בניהול וביכולת לקבל החלטות.
ספר קצת בבקשה על עצמך. מה גורם לך להיות מתאים לתפקיד ראש המועצה?
“אני עו”ד אביעד סיני, בן 46, נשוי לדליה ואבא של ליה, אמיתי ודניאל המתוקים, שכבר לא כל כך רואים אותי בשבועות האחרונים. בחמש השנים האחרונות אני חבר מועצת פרדס חנה-כרכור. בבחירות הקרובות אני מתמודד על ראשות המועצה. אני פעיל ציבור כמעט מאז שאני זוכר את עצמי, תמיד בהתנדבות. זאת לצד הקריירה המקצועית שלי כעו”ד. גדלתי חצי שעה מכאן, ברמת ישי. שם הייתי יו”ר מועצת הנוער. בצבא שירתי בהנדסה הקרבית. במהלך השירות שלי נפצעתי ואני נכה צה”ל. למרות הנכות התעקשתי שלא יורידו לי פרופיל ועשיתי מילואים קרביים עד גיל 40″.
לאחר השחרור למדתי משפטים באוניברסיטת חיפה והתמחיתי במשרד אהרונסון-שר-אבולעפיה, שהיה בזמנו אחד מהגדולים בארץ. לאחר מכן עבדתי כמנהל הנכסים בעיריית חדרה, שם הייתי יד ימינו של המנכ”ל. תוך כדי העבודה עשיתי תואר שני במדיניות ציבורית, עם התמחות בשלטון מקומי. בהמשך, כעו”ד, ליוויתי ואני מלווה עד היום רשויות מקומיות וכן ועדים מקומיים. במקביל, בקדנציה האחרונה כיהנתי כיו”ר ועדת מכרזים במועצה שלנו. התפטרתי לאחר שגיליתי את מה שבעיניי הגדרתי אז חוסר ניקיון כפיים. כיהנתי כנציג פרדס חנה-כרכור באיגוד ערים וחבר בוועדה לתכנון ולבנייה. אני מוביל פורום חברי המועצות וכיום אני משמש יו”ר הוועדה לאיכות הסביבה במועצה. בקיצור, אני מרגיש שאני מגיע בשל ומוכן לתפקיד”.
תן בבקשה סקירה היסטורית קצרה של פעילותך בקדנציה שחלפה?
“מעבר לטיפול שוטף בפניות של תושבים, יזמתי את הקמת המחלקה לגיל הרך לפעוטות בגילאי 0 עד 3 ומחזקת את גני הילדים. בנוסף, הובלתי יחד עם התושבים ופעילי איכות הסביבה את המאבק נגד הקמת תחנת הכוח OPC2, יחד עם חבריי כולל מאיגוד הערים ומהפורום האזורי לאיכות הסביבה. גם המאבק שהובלתי יחד עם חברים לשדרוג דרך הים ולהפיכתה לבטוחה יותר נחל הצלחות. כמו כן, העברתי החלטה במועצה להעדפת עסקים מקומיים במכרזים המקומיים. ניהלתי במועצה את המאבק לשדרוג התשתיות בשכונת עומרים ולהקמת מנהלת ייעודית לשכונה”.
מהן לדעתך הסוגיות החשובות העומדות בפני פרדס חנה – כרכור ומהי לדעתך הדרך הנכונה להתנהל קדימה מעכשיו?
“בשנים הקרובות פרדס חנה-כרכור תקלוט אלפים רבים של תושבים חדשים. המושבה תעבור שינוי גדול. השינוי הזה מגיע ואופן הניהול שלו הוא האתגר הגדול ביותר שאיתו ראש המועצה הבא יצטרך להתמודד. אני פחות מאמין בלקטר ויותר מאמין בלקחת את הגורל בידיים שלנו. אני יודע שאם ננהל נכון את התהליך הזה, הוא יהפוך להזדמנות אדירה. המטרה שלי כראש המועצה הבא היא קודם כל להביט קדימה, אבל לא לשכוח מאיפה באנו. לעבוד קשה למען הציבור, לאחד את כלל התושבים, המנהיגות המקומית וכמובן את העובדים המסורים. הכל על מנת להפיק את המירב עבור התושבים מהצמיחה של פרדס חנה-כרכור, תוך שמירה על האופי הייחודי של המושבה שלנו”.
מה דעתך על תחבורת אופניים? האם חשוב לך שתהיה רשת שבילי אופניים מתפקדת במושבה?
“חד-משמעית כן, אנחנו יכולים וצריכים להפוך למודל בתחום הזה. לשם כך אני מתכוון לרשת את פרדס חנה-כרכור בשבילי אופניים ולהציב אופניים ברחבי העיר לשימוש על ידי התושבים במחיר סמלי. אם יתאפשר מבחינה כלכלית – אפילו בחינם. זה נקי, זה בריא, זה ירוק וזה הכיוון בכל העולם”.
מהו החזון שלך?
“החזון שלי גורס שפרדס חנה-כרכור מביטה קדימה באופטימיות ובציפייה לקראת הבאות, אבל מבלי לשכוח מהיכן היא באה. המטרה הראשונה במעלה שלי כראש מועצה תהיה לשמור ולהגן על אופייה של המושבה. אצלנו, בארץ, רוב הערים נראות פחות או יותר אותו דבר. לכן, קיים חשש מובן ומוצדק מהגידול הצפוי במספר התושבים בפרדס חנה-כרכור. אנחנו לא רוצים להפוך ממושבה לעיר של מפלצות בטון. אבל, מי שמכיר את ארה”ב למשל, יודע שיש סגנונות שונים של ערים – כולל ערי ענק המזכירות מושב או כפר עצום. החזון שלי היא פרדס חנה – כרכור ירוקה עם הכי הרבה שטחים פר תושב, עם אופי כפרי ובמקביל תוססת, חיה, מובילה בחינוך, בתרבות, באמנות, בספורט, בפעילויות פנאי ואפילו בתיירות”.