זהו המרכז המסחרי הראשון בישראל המצטרף למיזם חשמל נקי. קניון “מול החוף” מתעתד להקים מתקנים לייצור חשמל בהיקף ייצור של 5 מגה וואט כל אחד
משרד האנרגיה הודיע, כי קניון ‘מול החוף Village’ של חברת ‘אמירי גן’ התחבר לרשת החלוקה של הגז הטבעי של חברת “סופר אנ.ג’י חדרה והעמקים חברה לחלוקת גז טבעי בע”מ” באזור חדרה. מהלך זה יאפשר למתחם לצרוך גז טבעי בימים הקרובים. זהו הקניון המסחרי הגדול הראשון שמתחבר לרשת החלוקה.
המהלך המורכב, שהתבצע בשיתוף פעולה בין הגורמים השונים, מאפשר לקניון לעבור ולייצר חשמל בצורה יעילה ועצמאית. בכך, להביא לתועלת כלכלית-סביבתית לרווחת הצרכן והסביבה. ברשימת הגורמים המעורבים: נציגי הקניון, חברת החלוקה ורשות הגז הטבעי במשרד האנרגיה.
קניון ‘מול החוף Village’, מתעתד להקים מתקנים לייצור חשמל (קו-גנרציה). המתקנים ייצרו חשמל וחום בהיקף ייצור של 5 מגה וואט כל אחד. צריכתו השנתית הכוללת החזויה של גז טבעי הינה כ-6.5 מיליון קו”ב. קו הגז הטבעי שמתחבר לקניון מגיע לתחנת הפחתת הלחץ של נתג”ז בחדרה.