לטענת חברת “שלג לבן” המאיימת בהגשת תביעה, עיריית חדרה צברה חוב מאז אוקטובר 2019 בסך של 4.81 מלש”ח. העירייה: התביעה טרם התקבלה
חברת “שלג לבן” לשירותי ניקיון ואבטחה שלחה מכתב התראה טרם הגשת תביעה לעיריית חדרה. במכתב טוענים בחברה, כי עיריית חדרה לא שילמה, לכאורה, עבור שירותים שהחברה סיפקה.
לטענת חברת הניקיון, סך החובות המצטברים עומדים על כחמישה מיליון שקלים והם כוללים חובות עבר, וכן חובות שהצטברו החל מחודש פברואר 2022 ועד סיום הפרויקט ביום 15.06.22. למכתב ההתראה, כמקובל, צרפה החברה את טיוטת כתב התביעה וכן אסמכתאות הכוללות מסמכים שונים וכן פניות מצד בכירי החברה לעירייה בבקשה להסדרת החוב.
עיריית חדרה, כך מציינים בחברת “שלג לבן”, התקשרה בהסכם עם החברה – לאחר שהחברה זכתה במכרז כדין בחודש ינואר 2017. בכל חודש בחודשו הוצאה לעירייה חשבונית כדין. ההסכם המקורי, על-פי תנאי המכרז, אמור היה להסתיים כעבור חמש שנים (ינואר 2022). עם זאת, בעירייה ביקשו להאריך את החוזה עד לאמצע חודש יוני השנה. חוב העבר, כך על-פי שלג לבן, עומד על סכום של כ-4.81 מלש”ח (אוקטובר 2019), ואילו החוב המצטבר מתחילת השנה עומד על כ-320 אלף ₪.
חברת “שלג לבן” נוסדה בשנת 1981. בשנת 1986 הפכה לחברה בע”מ, וכיום היא אחת החברות הגדולות והמובילות בישראל במתן שירותי ניקיון. החברה בבעלות “אורגד אחזקות” בשליטתו של איש העסקים אלי אורגד. מעיריית חדרה מסרו בתגובה, כי התביעה טרם התקבלה בעיריית חדרה. “לכשתתקבל, תועבר התביעה לבחינת הלשכה המשפטית”.