• צוות מרפאת שיניים דר עלאא סלטי
  • מטבחי יוקרה
  • מיטות וספות למכירה של רשת בננה שופ
בניין עיריית חדרה

שני פקחי עיריית חדרה הורשעו בתקיפת תושב העיר בחצר ביתו

הוא רותק לרצפה, הוכה, נפצע, נזקק לטיפול רפואי והושפל לעיני בנו ואמו בחצר ביתו על-ידי שני פקחי עירייה. ביהמ"ש: "...הנאשמים באו לבצע בו שפטים"

הוא רותק לרצפה, הוכה, נפצע, נזקק לטיפול רפואי והושפל לעיני בנו ואמו בחצר ביתו על-ידי שני פקחי עירייה. ביהמ”ש: “…הנאשמים באו לבצע בו שפטים”

בית משפט שלום בחדרה הרשיע שני פקחים בעיריית חדרה בתקיפת אזרח, בשעה שנכנסו לחצר ביתו. לאזרח, תושב העיר, נגרמו חבלות של ממש – בשעה שמשכו אותו בכוח ארצה, ישבו עליו והיכו אותו במכות אגרוף ובעיטות – כך עולה מכתב האישום שהוגש על פרשה שארעה במהלך שנת 2019. הוא הותקף, כך עולה, לעיני בנו ואימו, בחצר ביתו. מה שגרם לטראומה לבנו ולאימו. “כל הסיפור המשפיל והאלים הזה יכול היה להסתיים בדו”ח, אם שני הפקחים לא היו לוקחים את החוק לידיהם”, אמרו בני משפחתו של הקורבן, עם פרסום הכרעת הדין.

הכל בגלל גזם

בחודש יולי 2019 יצא תושב חדרה, יחד עם בנו הקטין, לזרוק גזם. הוא עשה זאת, כי ראש את משאית האיסוף שהייתה ליד ביתו. בעדות שמסר במשטרה באותה עת, טען כי נהג המשאית אמר לו שאינו מוכן לאסוף פסולת בניין. זאת מאחר וראה בחוץ פסולת בניין והניח שהוא של התושב. התושב ובנו זרקו רק את הגזם לתוך פח האשפה שלו. עד כאן, סיפור רגיל.

למקום הגיעה לאחר כחצי שעה פקחית עירייה. היא הודיעה לתושב כי היא מתכוונת לתת לו קנס בגין השלכת פסולת בניין. התושב טען שלא הוא זרק והזמין את הפקחית להיכנס לביתו ולראות שלא שיפץ. כשסירבה, כך טען בעדותו במשטרה, קילל ואמר “את יכולה להזדיין עם הדוח הזה, זה לא מעניין אותי, חוצפנית”.

הפקחית הזמינה פקחים נוספים שהגיעו כעבר רבע שעה. הם, כך עולה מהכרעת הדין, סירבו להזדהות והוא סירב לצאת החוצה בזמן שישב בחצר ביתו.

מכתב האישום עולה, כי הם משכו אותו החוצה, “ריתקו אותו כשהם יושבים עליו עם הברכיים על הגב, תוך שהוא החזיק את הטלפון שלו ביד ימין וצילם את האירוע האלים וידו האחרת הייתה מרותקת מאחורי הגב שלו.

כתוצאה מהתקיפה נגרמו לו חבלות ושפשופים במרפק ימין ורגל ימין וכאבים בגב ובחזה. בהמשך הוא פונה לבית חולים באמצעות אמבולנס בשל הכאבים שסבל.

כנגד התושב הוגשה תלונה בגין העלבת עובדי ציבור ותקיפתם של שלושה פקחים. אלא, שהסרטון הציג תמונה אחרת לגמרי. כך גם עדותה של אימו, שהייתה עדה למקרה. “הם הפילו אותו לרצפה וסחבו אותו מהכיסא. הפילו אותו לרצפה וישבו עליו למעוך אותו במשך יותר מחמש דקות”, אמרה אמו של הקורבן.

בית המשפט: “…הנאשמים עצמם הציגו גרסאות סותרות, לא עקביות ולא אמינות”

בהכרעת דין מנומקת דחה בית המשפט דחה את טענות הפקחים, כי לכאורה הותקפו. במהלך חקירתם הנגדית בבית המשפט, הם נשאלו בין השאר, מדוע לא הזמינו משטרה. שהרי, כמקובל במקרים מסוג זה להזמין שוטרים שלהם סמכויות מתאימות. כמו כן התבקשו להסביר כיצד אדם שמחזיק ביד אחת מכשיר נייד שמתעד את האירוע וידו השנייה כפותה מאחורי גבו מהווה איום.

“בניגוד לטענות ההגנה, הסרטון תומך דווקא בגרסת המתלונן… מעבר לכך, בסרטון ניתן להבחין בנאשמים רוכנים מעל למתלונן וזה מתיישב יותר עם עדותו כי הם התיישבו עליו. בסרטון נשמע המתלונן אומר שהוא רוצה להזמין משטרה ואומר לאחד הנאשמים שלא ירים עליו ידיים. באותה הקלטה נשמע אחד הנאשמים – אחוז אמוק – אומר למתלונן 13 פעמים “קום, על מי אתה הגבר”… זו העדות לכך שהמתלונן ישב בכסאו וקם לבקשת הנאשם ולא במטרה לתקוף את הנאשמים, בעוד הנאשמים באו לבצע בו שפטים. למעשה, הנאשמים גרמו לאירוע להיות אלים”, נכתב בהכרעת הדין. עוד הוסיף ביהמ”ש, כי הנאשמים עצמם הציגו גרסאות סותרות, לא עקביות ולא אמינות. עוד נקבע, כי לא הצליחו להוכיח כי הותקפו. גם אם היו מצליחים להוכיח זאת, לא הייתה עומדת להם טענת ההגנה העצמית ע”פ השופט. גזר הדין יינתן בהמשך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שתפו את הפוסט!

עוד כותרות

ספורט

נדלן

רכילות

תרבות ופנאי

עסקים

לייף סטייל

בריאות

חוק ומשפט

אוכל

שופ דיל

דפנה צור

מאמרים נוספים

קומפרסור לרכב

קומפרסור לרכב

המדריך לרכישת קומפרסור לרכב להשגת כוח לצמיגים ושליטה ברכב אם אתם מחפשים ציוד ואביזרים

מסדרון שטוף -תשלום לועד בית

תשלום ועד בית

איך אפשר לייעל את התהליך של גביית ועד בית אין ספק כי אחד מהתפקידים

נהיגה בחורף

זהירות! נהיגה בחורף

ראות מוגבלת, כבישים רטובים וחלקים ורוחות חזקות – הם רק חלק מהסכנות הנלוות לנהיגה

חימום תת רצפתי

חימום תת רצפתי

מהו חימום תת רצפתי, מהן היתרונות ולמי זה מתאים החורף הישראלי אולי לא קר

גולף-איתי כהן

איתי כהן דור 3

הוא מסומן כדבר הגדול הבא בענף הגולף, הוא דור שלישי לשחקני גולף שצמחו באור

מבריטניה ישירות לישראל

רילוקיישן לישראל מבריטניה: חברת לוגיסטיקה הופכת את התהליך לקל ופשוט למרות שהשהות באנגליה במשך

מראש שיש חוזר ובענק

חברת אלוני משיקה את הטרנד בעולם העיצוב: אריחי גרניט פורצלן ענקיים במראה שיש בהשראת

מסיבה במועדון

מסיבת סמים ואלכוהול

המשטרה חשפה הלילה מסיבה רווית אלכוהול וסמים שאורגנה בשטח מפעל באזור התעשיה בבנימינה ורשמה

ניידות משטרה במחסום

מבצעי אכיפה בפרדס חנה

כחלק ממאמצי התפשטות הקורונה נמשכים מבצעי האכיפה כנגד הפרת תקנות הקורונה במרחב הציבורי, בימים

תמונה של חטיף משולשים

משולשים בשלושה טעמים

המותג Free  משיק לראשונה: חטיפים מלוחים מרכיבים טבעיים בלבד לנשנוש באריזות אישיות: “מושלשים” “מושלשים”

שריפה ביער

שבוע של גל שריפות

סיכום אירועי השריפות , תחנת כיבוי חדרה משעות הבוקר לוחמי האש של תחנת חדרה

ילד עם מסיכת קורונה וכפפות מביט מהחלון

חרדה ושמה קורונה

“הגל השני” של הקורונה חידד את העובדה כי הנגיף יישאר אתנו ככל הנראה, לעוד

הופכים חזון למציאות

הופכים חזון למציאות

ראש המועצה הגר פרי יגור : “הופכים חזון למציאות! מליאת המועצה דנה ואישרה נושאים

שתפו ברשתות החברתיות

דילוג לתוכן