זו שנה שנייה ברציפות בה עיריית חדרה פועלת לסירוס ולעיקור חתולי רחוב. עלות הפרויקט: חצי מיליון שקלים ולו שותף מבחינה מימונית משרד החקלאות.
במסגרת קול קורא לשנת 2022 ממשרד החקלאות, הגישה עיריית חדרה בקשה לביצוע עיקורים וסירוסים לחתולי הרחוב בעיר. זאת, בהמשך למבצע רחב היקף שנערך במהלך שנת 2021. מטרת המבצע לצמצם את התרבותם הטבעית של חתולי הרחוב – החשופים למחלות, רעב ומוות בכבישים. בנוסף, ריבוי החתולים משפיע על האיזון האקולוגי של בעלי חיים בהיבט האורבני – עירוני.
הבקשה, שהוגשה במסגרת נוהל תמיכות להשתתפות המדינה במימון הניתוחים, אושרה על ידי משרד החקלאות במהלך חודש דצמבר 2021. היא מקנה לעיריית חדרה סכום של 500 אלף שקלים לצורך ביצוע הניתוחים על ידי הוטרינר העירוני.
מבצע העיקורים והסירוסים לשנת 2022 יחל בסוף חודש מרץ 22, ויימשך לאורך השנה, כשהיעד הנו ביצוע של כ 2,500 עיקורים וסירוסים. זו השנה שנייה ברציפות בה מקיימת עיריית חדרה את מבצע העיקורים והסירוסים.