איך יודעים שקיימת ירידה בשמיעה? על פי מכון שמיעה – אופקים
“מה?” אתם מוצאים את עצמכם שואלים בפעם השלישית בשיחה, ונראה שהצד השני מתחיל לאבד עניין וסבלנות. אתם מתנצלים בנימוס ומבטיחים לעצמכם שכעת תתמקדו הרבה יותר בדבריו של איש השיחה שלפניכם. אז אתם מתמקדים בשפתיים שלו בניסיון לא רק לשמוע אלא גם לסנכרן את מה שאתם שומעים עם תנועות השפתיים. להבין עד הסוף את הנאמר. נשמע מוכר? ובכן, יש סיכוי שאתם חווים ירידה בשמיעה. מכון שמיעה – אופקים מזמין אתכם לבדוק את העניין, ובמידת הצורך גם לטפל בהתאם במצב.
לא בטוחים מה אתם חווים? מכון שמיעה – אופקים אסף כמה מהסימנים המוכרים ביותר להידרדרות בשמיעה:
- סאונד בפול ווליום – שאר בני הבית מתלוננים שהווליום בטלוויזיה או ברדיו גבוה מידי? השכנים כבר דופקים בדלת? דעו שזה אחד הסימנים הראשונים לירידה בשמיעה. לרוב מי ששם לב לכך הם דווקא האנשים סביבכם. אל תהיו אדישים, הקשיבו לדאגה של המשפחה והחברים ששמו לב שמשהו השתנה לפתע.
- כאוס מלא ברעש – כשהשמיעה יורדת, קשה לפתע להתמודד עם קולות רקע. הם נשמעים פתאום כרעשים מפריעים המונעים מאיתנו לדבר כמו שצריך או בכלל לנהל שיחה. בנוסף, נוצר קושי להבדיל בין צלילים שונים כגון פעמון דלת וצלצול המיקרוגל כשהאוכל מוכן.
- מוותרים על ההנאות הקטנות – עד לא מזמן נהניתם מאוד ללכת להצגות וסרטים אבל היום, היום משהו השתנה. אם באופן לא מודע אתם לפתע נמנעים מאירועים חברתיים שבהם יש צורך להתרכז בשמיעה. זה הזמן להתעורר על עצמכם. אין שום סיבה לוותר על ההנאות הקטנות בחיים בשל קושי שמיעתי בר טיפול!
- להביט היטב – לא רק שאתם נמנעים מאירועים חברתיים, גם התחלתם להקפיד על פגישה עם לא יותר מאדם או שניים בו זמנית. מדוע? כי עולה הצורך להתרכז יותר במה שנאמר. לעתים אתם גם לא מצליחים כלל להבין את הנאמר, אז באופן טבעי אתם נעזרים בקריאת שפתיים בכדי להסתנכרן עם מה שאתם שומעים ולעבד טוב יותר את המידע. כשזה קורה, סימן שאתם חווים ירידה בשמיעה.
- מעקב שמיעתי – ישנן קבוצות סיכון לירידה בשמיעה, ועליהן להיות במעקב שמיעתי באופן צמוד. למשל, אנשים שחשופים לרעש חזק באופן קבוע (בצבא למשל או באתרי בנייה), אנשים הסובלים מדלקות אוזניים שחוזרות על עצמן, היסטוריה משפחתית של בעיות שמיעה ועוד. מכון שמיעה – אופקים מציע את המעקב המקצועי והטוב ביותר לכל אדם שחווה או נמצא בסיכון לירידה בשמיעה, עם מגוון טיפולים ודרכי התמודדות, וכן טיפים מעולים למניעת הירידה בשמיעה.
איכות חיים אדירה במכשיר אחד קטן
מכון שמיעה – אופקים מעמיד לרשותכם צוות מקצועי ובעל ניסיון, שמכיר היטב את כל החששות והפחדים שנלווים לתהליך. עם הניסיון הרב והמקצועיות שנצברה עם השנים, יידעו להתאים לכל אדם את מכשיר השמיעה הנכון ביותר לרמת הירידה בשמיעה וסוג הירידה בשמיעה שהמטופל חווה, כשמטרת העל היא להשיב לו את איכות החיים המעולה שנהנה ממנה עד היום. הכל, בעזרת מכשיר שמיעה אחד קטן.