• מצווארה רופא שיניים
  • מבצעים של מחשבים
מימר וקורצקי

מחוברים: הקשר בין שרון מימר לבין מנחם קורצקי

ההחלטה להיפרד ממימר, הבחירה בקורצקי והשיחה בין שני המאמנים שהם גם חברים שתרמה לניצחון של הפועל חדרה על סכנין

ההחלטה להיפרד ממימר, הבחירה בקורצקי והשיחה בין שני המאמנים שהם גם חברים שתרמה לניצחון של הפועל חדרה על סכנין

יניב טוכמן, פרשן וואללה ספורט, מנתח את חילופי המאמנים וסיכויי הקבוצה לסיים את העונה בליגת העל

פרשן הספורט יניב טוכמן
הפרשן : יניב טוכמן

 

שבוע עמוס וטעון עבר על הפועל חדרה. זה התחיל עם פיטוריו של שרון מימר אחרי ההפסד 1:0 לקריית שמונה והמשיך ביום למחרת עם החתמתו של שוער העבר והמאמן בהווה, מנחם קורצקי. כתב ופרשן וואלה ספורט, יניב טוכמן, נחשב לאחד מפרשני הספורט המוערכים ביותר בישראל. בריאיון מיוחד לעיתון העיר News מעניק טוכמן את זווית ההסתכלות הייחודית שלו. וכן, יש לו מה לומר כמעט על כל מהלך.

מה דעתך על הצעד שנקטו בהפועל חדרה, בשלב זה של העונה להחליף מאמן?

"אני חושב שהפועל חדרה מיהרה לפטר את שרון מימר. הליגה עוד ארוכה ויש עוד הרבה נקודות בקופה. שרון מימר היה ביחסים מצוינים עם השחקנים, זכה לאמון מהצוות שלו ובכל פעם שהקבוצה הבקיעה שער, ראינו שמחה שגם הוא שותף לה. זאת אומרת, השחקנים באים ושמחים יחד איתו. אם זו הייתה החלטה שלי, אני לא הייתי מחליף מאמן בשלב זה, לטעמי, הפיטורים של מימר היו מוקדמים מידי.

אז מה בכל זאת הוביל, לדעתך, לפיטוריו של מימר?

"תראי, אחת המילים שחוזרות בלי סוף במועדון הפועל חדרה בתקופה האחרונה היא קארמה. ‘בוא נשנה, יש קארמה רעה'. היות וההחלטה לשנות התקבלה, לא נותר לי ולכולנו לקוות בשביל האדומים, שהשינוי יביא איתו טוב ושמנחם קורצקי יביא איתו את השינוי לו מייחלים במועדון. אני לא ראיתי במשחקים האחרונים קבוצה מפורקת, לא ראיתי מאמן שאיבד את חדר ההלבשה, סיטואציות שלרוב מובילות לזעזוע במועדון כדורגל. להיפך, ראיתי לפני שבוע בהתמודדות של חדרה מול באר שבע קבוצה שמשחקת הרבה יותר טוב מבאר שבע שעל הנייר טובה ממנה. בכדורגל כמו שאת יודעת, יש אלמנט של מזל. אם בחדרה בחרו להחליף מאמן כדי לשנות מזל, זה גם בסדר, אבל עם כל הכבוד, מזל זה לא משהו שאפשר להסתמך עליו לאורך זמן".

מה אתה חושב על בחירתו של מנחם קורצקי כמאמן הפועל חדרה? עובדה, הקבוצה בראשותו ניצחה את בני סכנין.

"אני חושב שכרגע אין יותר מידי אפשרויות מבחינת מאמני כדורגל. הדוגמא הטובה ביותר לכך היא הפועל באר שבע ואלונה ברקת, שמתפתלת עכשיו ולא יודעת להחליט עכשיו מי יתפוס את מקומו של יוסי אבוקסיס בעמדת המאמן (נכון לכתיבת שורות אלה). נכון שמאמנים כמו מרקו בלבול לחדרה הם בהחלט לגיטימיים, אבל מנחם קורצקי לטעמי הוא בחירה נכונה ואפילו מדויקת. קורצקי מגיע עם המון אנרגיות ומוטיבציה. אל תשכחי שהוא לא עבד בשנה האחרונה. הוא קיבל החלטה לסיים את דרכו כשהוא כבר ירד לליגה הלאומית בראשון לציון. מדובר במאמן עם המון ניסיון שחווה ירידות ליגה ועליות ליגה, תקופות לא קלות. הוא אמר לא פעם, שלמד מכל מה שעבר ומכל מה שעשה. ולקורצקי יש בהחלט ניסיון רב”.

עד כמה לדעתך השחקנים והצוות יתחברו לקורצקי והאם ניתן להבין מרוח המשחק מול בני סכנין שהחיבור בדרך?

"מנחם קורצקי הוא מאמן ששחקנים יודעים להתחבר אליו. הוא תמיד מדבר בגובה העיניים. הוא יודע להיות כשצריך חבר, לא מתנשא ואני לא רואה סיבה ששחקנים לא יתחברו אליו. קורצקי בהחלט איש ראוי, אדם טוב, איש מקצוע משכמו ומעלה. לראיה, החברות בינו לבין שרון מימר שמראה ומלמדת שאפשר גם אחרת".

איך החברות בין מימר לקורצקי באה לידי ביטוי בהקשר של הפועל חדרה?

"אני יכול לספר לך שמנחם ושרון חברים טובים גם מחוץ למגרש. יתרה מכך, אני יודע שהתקיימה ביניהם סוג של שיחת חפיפה אחרי מינויו של קורצקי לתפקיד המאמן. בעיניי, זה דבר מוערך מאוד, ראוי ומאוד מכובד וצריכים לטעמי לקרות הרבה יותר בכדורגל".

האם ידוע לך תוכן השיחה בין מימר לקורצקי?

"במהלך השיחה ביניהם שרון מימר נתן למנחם את העצה אולי הכי דרמטית, אבל גם הכי מדויקת לכדורגל שלנו: לעשות הכל כדי לנצח במשחק הראשון שלו על הקווים כדי לייצר אפקט, מומנטום חיובי שיישאר ואותן אנרגיות חיוביות יאפשרו לו לעלות על מסלול טוב עם כל הקבוצה ולהוביל אותה בדרך שלו למקום טוב".

מה דעתך על הפועל חדרה כקבוצה ומה סיכוייה לשרוד את ליגת העל?

"תראי, הפועל חדרה לדעתי היא קבוצה טובה, בוודאי בקנה מידה ישראלי. יש בה שחקנים טובים והצוות בה טוב – כך שהם לגמרי יכולים להישאר בליגה. אבל, וזה אבל חשוב, הדלק לכל זה הוא הרושם הראשוני של המאמן. עכשיו, אחרי ניצחון הבכורה שלהם בעידן קורצקי מול סכנין 2:0 , אני לגמרי חושב שהתמונה מבחינת הפועל חדרה יכולה להשתנות. זה גם בדיוק מה שאמר מימר למנחם בשיחה ביניהם, ולטעמי זה יפה ואפילו חשוב ששרון לא עזב את חדרה בטריקת דלת".

אוהדי הפועל חדרה, כמו גם גורמים בקבוצה, משחררים המון אמוציות במהלך המשחקים ולאחריהם. לעתים, במילים לא נעימות. כיצד אתה רואה את התופעה הזו שנדמה שהיא נכונה למרבית הקבוצות?

"אין מה לעשות, כדורגל זה משחק של אמוציות וזה מוציא מאיתנו דברים שלפעמים אנחנו לא מתכוונים. אל תשכחי שהיום זה אפילו יותר קשוח, כי אנחנו בתקופה בה אין קהל במגרשים וכל מילה שנזרקת באוויר מקבלת במה הרבה יותר ממה שצריך. זאת הסיבה, אגב, שאני, בטרמינולוגיה שלי כעיתונאי וכפרשן, לא אומר "המאמן ניצח", "המאמן הפסיד". אני לא חי את העולם הזה. יש קבוצה, יש מועדון. קבוצת כדורגל היא אסופה של כמה משתנים; הנהלה, שחקנים, מאמנים, צוות רפואי ואפילו אפסנאי. אם האפסנאי לא יעשה את עבודתו כמו שצריך לאורך השבוע, יכול מאוד להיות שבשבת השחקנים יגידו שהם לא התאמנו כמו שצריך בגללו. ההנהלה של הפועל חדרה מאוד מעריכה את שרון מימר ואת העשייה שלו ותרומתו למועדון. את זה אני יודע בוודאות. הם כן חושבים ויודעים שהוא מאמן טוב. לפעמים בכדורגל צריכים לעשות שינוי ולרוב השינוי הזה נופל על ראש המאמן. לטוב ולרע".

בהתחשב במצב הליגה, יש לחדרה סיכוי אפילו קלוש לפלייאוף עליון?

"הליגה השנה היא ליגה מאוד שוויונית וזה משאיר את הכל פתוח. זה נכון שיש כמה קבוצות שכבר ברחו למעלה, אבל רוב הקבוצות בליגה עוד מתנדנדות כמו כפר סבא, בני סכנין, קריית שמונה ואפילו מכבי נתניה עוד יכולות להסתבך. מצד שני, יש עוד הרבה נקודות בקופה".

לסיום, מה תאחל למנחם קורצקי?

"אני מאחל למנחם קורצקי להצליח. הוא עבר הרבה בפן המקצועי ובעיקר בפן האישי בריאותי – הייתה לו בעיה בריאותית ולהערכתי זו הסיבה שהוא נאלץ להודיע על לקיחת פסק זמן מאימון ועכשיו הוא חזר”.

צילום: שלומי גבאי הפועל חדרה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שתפו את הפוסט!

עוד כותרות

ספורט

נדלן

שי גולדן: לא זז מכאן

העיתונאי שי גולדן מאמין שמזמן "מדורת השבט" שאמורה לאחד את כל הישראלים איבדה מגובה

רכילות

תרבות ופנאי

עסקים

זוג אנשים יושבים בגקוזי

ג'קוזי בבית פרטי

על מה חשוב להקפיד כשמוסיפים ג'קוזי לבית פרטי? ג'קוזי משדרג את איכות החיים באופן

לייף סטייל

בריאות

חוק ומשפט

אוכל

שופ דיל

מאמרים נוספים

נהיגה בחורף

זהירות! נהיגה בחורף

ראות מוגבלת, כבישים רטובים וחלקים ורוחות חזקות – הם רק חלק מהסכנות הנלוות לנהיגה

חימום תת רצפתי

חימום תת רצפתי

מהו חימום תת רצפתי, מהן היתרונות ולמי זה מתאים החורף הישראלי אולי לא קר

גולף-איתי כהן

איתי כהן דור 3

הוא מסומן כדבר הגדול הבא בענף הגולף, הוא דור שלישי לשחקני גולף שצמחו באור

מבריטניה ישירות לישראל

רילוקיישן לישראל מבריטניה: חברת לוגיסטיקה הופכת את התהליך לקל ופשוט למרות שהשהות באנגליה במשך

מראש שיש חוזר ובענק

חברת אלוני משיקה את הטרנד בעולם העיצוב: אריחי גרניט פורצלן ענקיים במראה שיש בהשראת

מסיבה במועדון

מסיבת סמים ואלכוהול

המשטרה חשפה הלילה מסיבה רווית אלכוהול וסמים שאורגנה בשטח מפעל באזור התעשיה בבנימינה ורשמה

ניידות משטרה במחסום

מבצעי אכיפה בפרדס חנה

כחלק ממאמצי התפשטות הקורונה נמשכים מבצעי האכיפה כנגד הפרת תקנות הקורונה במרחב הציבורי, בימים

תמונה של חטיף משולשים

משולשים בשלושה טעמים

המותג Free  משיק לראשונה: חטיפים מלוחים מרכיבים טבעיים בלבד לנשנוש באריזות אישיות: "מושלשים" "מושלשים"

שריפה ביער

שבוע של גל שריפות

סיכום אירועי השריפות , תחנת כיבוי חדרה משעות הבוקר לוחמי האש של תחנת חדרה

ילד עם מסיכת קורונה וכפפות מביט מהחלון

חרדה ושמה קורונה

"הגל השני" של הקורונה חידד את העובדה כי הנגיף יישאר אתנו ככל הנראה, לעוד

הופכים חזון למציאות

הופכים חזון למציאות

ראש המועצה הגר פרי יגור : "הופכים חזון למציאות! מליאת המועצה דנה ואישרה נושאים

שתפו ברשתות החברתיות