בימים הקרובים יחלק אגף הרווחה בעיריית חדרה 15 מחשבים – אותם תרמו חברים ובני משפחתו של משה כהן ז”ל, בין מייסדי עמותת “ידידי יד לבנים בחדרה”
בימים אלה 15 משפחות המטופלות על-ידי אגף הרווחה בעירית חדרה זוכות לקבל מחשב לביתם. בכך, לאפשר לילדיהם תמיכה וקידום לימודי. התרומה המרגשת התקבלה על-ידי משפחתו וחוג החברים של משה כהן ז”ל. חוג החברים ובני המשפחה ביקשו להנציח את זכרו של יקירם לאחר פטירתו הפתאומית לפני כשלושה חודשים.
משה כהן, יליד 1951, תושב חדרה, גדל והתחנך בשכונת גבעת אולגה. חבריו הרבים מהשכונה נותרו בקשר קרוב עד היום. משה פעל ועשה למען הקהילה בחדרה, התנדב לפרויקטים, ליווה את מועדון הכדורסל מכבי חדרה והיה בין מייסדי עמותת “ידידי יד לבנים בחדרה” שהקימה את אתר ההנצחה לזכר בני ובנות חדרה שנפלו במערכות ישראל. משה היה איש של חסד ותרם רבות בסתר. בשירותו הצבאי שירת כמפקד טנק בחיל השריון. במלחמת יום הכיפורים לחם במסגרת שירות מילואים בגזרה הדרומית ובקרב באיסמעליה. משה עבד בבנק לאומי כ-40 שנה בתפקידים רבים ומגוונים והיה עוגן מקצועי לחבריו ולקוחותיו. מעל הכול היה משה איש משפחה, בן מסור להוריו, אח בכור לאחיו ובעל ואב למופת. הוא תמיד ייזכר כחבר טוב ונאמן לחבריו הרבים, להם תמיד היה נכון לייעץ ולעזור. הותיר אחריו רעיה, 2 בנים ו-4 נכדות.
על מנת להנציח את זכרו, משפחתו וחבריו רכשו מחשבים עבור ילדים ממשפחות מעוטות יכולת, אשר מטופלות באגף הרווחה. אנשי המחשבים, מביה”ס תיכון חדרה בראשותו של ד”ר אריה לוקר, יסייעו בהדרכת הילדים בביתם על העבודה במחשב.