עבור המשנה לראה”ע חדרה, יניב דרי, הצלילים והפיוטים של ילדותו, בבית הכנסת בשכונת שלמה, הם שלווה ואחדות
“יום כיפור הוא אחד הימים הכי משמעותיים עבורי בשנה. זו הזדמנות נדירה להיות מנותק מהטלפון והטלוויזיה ולהיות עם עצמי ועם המשפחה הקרובה. זיכרונות הילדות שלי מיום כיפור הם המנהגים שאותם אימצתי עד היום. ראשית ההכנה ליום הכיפורים וטרם כניסת הצום מלווים במטעמים נהדרים מבית אמא שאי אפשר לוותר עליהם עד היום”.
“לאחר מכן, בסיום תפילת הערב, המפגשים עם החברים מהילדות ובני גילי בכיכר המרכזית הקרובה לבית (פעם זה היה ברחוב הנשיא והיום בבית אליעזר). את יום הכיפורים עצמו אני מעביר ברובו בבית הכנסת שם הצלילים והפיוטים מחזירים אותי לילדות בשכונת שלמה ובבית הכנסת הרמב”ם. בין לבין, כמובן, שזו הזדמנות נהדרת לזמן שקט וממוקד עם הילדים בשיחות ובטעימות מתפילות בית הכנסת כדי שיחשפו גם הם למזמורים ולצלילים”.
“אני לא מוותר על ההרגלים והטעמים של סיום הצום, שמלווים בכוס אורז’ה קרה (משקה שקדים) ועוגיית שקדים שנוסעים לקנות במיוחד מקונדיטוריית “ונציה” בנתניה. לצד זה עוגת ה”בולו” שדודתי שתחיה, גלדיס, מכינה ומקפידה לשלוח בנדיבות. הייחוד והחשיבות של יום כיפור, בעיניי, באים לידי ביטוי בשלווה הנפלאה המגיעה עם היום הזה. לכולם יש זמן, הכל מתנהל לאט ובסבלנות והלוואי והיינו כולנו מאמצים זאת גם בימים רגילים”
*הכותב, עו”ד יניב דרי, משמש כיו”ר סיעת “מחוברים” במועצת עיר חדרה וכמשנה לראש עיריית חדרה.