עשרה מוקדי חגיגות פוזרו ברחבי חריש במהלך יום העצמאות, על מנת לעמוד בהנחיות; בעירייה מעידים כי זו היתה הפקה מורכבת, אולם שווה במיוחד
תושבי חריש נהנו בערב יום העצמאות מעשרה מוקדים, בהם התקיימו מופעים.
בעיריית חריש הוחלט לוותר על במה מרכזית אחת ופזרו את המופעים, כאמור בעשרה מוקדם. המטרה היתה לאפשר השתתפות של קהל, לא רק לבעלי התו הירוק.
ראש עיריית חריש, יצחק קשת, מסר, כי “זו הייתה הפקה מסובכת ומורכבת במיוחד, שדרשה הרבה מאמץ ומקצועיות. החלטנו לוותר על מתווה חגיגות יום העצמאות הרגיל והמוכר עם במת הופעות מרכזית אחת, כדי שההשתתפות לא תוגבל לבעלי תו ירוק בלבד וכדי שהילדים יוכלו לחגוג איתנו ביחד. הפעלנו בו בזמן 10 מוקדים של מופעים ברחבי העיר ואין ספק שהתוצאה שווה את ההשקעה והמאמץ”.
קשת הוסיף: “לא יכולנו לוותר על הילדים ביום הכי שמח של מדינת ישראל והצלחנו לייצר קונספט מיוחד שמאפשר חגיגות עצמאות – גם לילדים. חריש היא אחת הרשויות היחידות בישראל שעשתה זאת”.
בזכרון יעקב עברו 10 במות ניידות ברחבי המושבה והגיעו לכל השכונות על מנת לשמח את התושבים.