במהלך יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל וחללי פעולות האיבה יקיים הארגון את יום ההתרמה המסורתי בזכרון יעקב ובפרדס חנה
לקראת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל וחללי פעולות האיבה ויום העצמאות ה-74 למדינת ישראל, ערוכים במד”א בכוננות גבוהה. כוחות מד”א פרושים בכל רחבי הארץ על מנת לאבטח רפואית את אירועי יום הזיכרון, ובהמשך את חגיגות יום העצמאות.
בהערכת מצב שקיים מנכ”ל מד”א אלי בין הוחלט כי צוותי מגן דוד אדום ברחבי הארץ יפעלו בכוחות מתוגברים של חובשים, פאראמדיקים, מגישי עזרה ראשונה, אמבולנסים, ניידות טיפול נמרץ, אופנועי מד”א, טרקטורונים ושאר רכבי ההצלה הייחודיים. הכוחות יאבטחו את טקסי יום הזיכרון, באתרי ההנצחה ובתי העלמין הצבאיים בהם יתקיימו עצרות זיכרון. בערב יום העצמאות יתפרסו הצוותים המתוגברים במרכזי הבילויים ויעניקו מענה רפואי מיידי ומהיר לכל צורך רפואי שעלול להתעורר במהלך החגיגות.
ביום העצמאות תימשך הכוננות הנרחבת במטרה להעניק טיפול רפואי מהיר ומקצועי למבלים בפארקים, בגנים הלאומיים ובאתרי הטבע והנופש השונים. מסוקי מד”א בצפון הארץ ובדרומה יעמדו אף הם בכוננות, במטרה להעניק פינוי מוסק במקרה הצורך. כמו כן, כוחות מד”א ערוכים בתחנות מד”א בערי החוף עם רכבי 4X4 המותאמים לחופי הים, ועם כלי רכב נוספים בהם סירת הים-בולנס שפועלת בכנרת ע”י חובשי מד”א, וכוללת מכשירי החייאה, ציוד חבישה ועוד.
ביום הזיכרון (4.5) בין השעות 08:00 ל 13:30 תערך התרמת דם מסורתית בזיכרון יעקב ובפרדס חנה. מידע על עמדות התרמות דם נוספות אשר יוצבו בקניונים, בתחנות מד”א השונות ובמקומות ציבוריים ברחבי הארץ ניתן למצוא ביישומון (אפליקציה) ‘מד”א שלי’ בסמארטפון, באתר האינטרנט של מד”א בכתובת http://www.mdais.org/dam או בטלפון 03-5300400.
בכל צורך רפואי יש לפנות למד”א בטלפון החירום 101 או באמצעות יישומון “מד”א שלי”, ולהישמע להנחיות של החובשים והפאראמדיקים במוקד, כיצד להעניק סיוע ראשוני עד להגעת כוחות מד”א למקום.