מינוי חדש במערך הלב של המרכז הרפואי הלל יפה: ד”ר גיא רוזן מונה לתפקיד מנהל היחידה לאלקטרופיזיולוגיה וקוצבי לב.
מינוי חדש: ד”ר גיא רוזן מונה לתפקיד מנהל היחידה לאלקטרופיזיולוגיה וקוצבי לב במערך הלב של המרכז הרפואי הלל יפה – חדרה.
ד”ר רוזן, בוגר לימודי הרפואה של אוניברסיטת בן גוריון בנגב, בסיומם התמחה ברפואה פנימית וקרדיולוגיה בבית החולים שיבא בתל השומר. לאחר השלמת התמחותו, ד”ר רוזן עבד כרופא בכיר במערך הלב של שיבא – שם היה אחראי על הקמה של שירות ייחודי לבירור מהיר של מטופלים עם אירועי עלפון (סינקופה).
בהמשך, ביצע השתלמות עמיתים מחקרית וקלינית של כשלוש וחצי שנים בתחום הפרעות קצב הלב ב”בית החולים הכללי של מסצ’וסטס” (Massachusetts General Hospital) בבוסטון, ארה”ב, מהמרכזים הרפואיים המובילים בעולם, המסונף לאוניברסיטת הרווארד.
במהלך עבודתו בארה”ב ד”ר רוזן היה שותף לפיתוח של טכנולוגיות וטכניקות חדישות בתחום הניטור והטיפול בהפרעות בקצב הלב, בייחוד צנתרים ושיטות עבודה בתחום האבלציות (צנתורי צריבה), המשפרים באופן משמעותי את הבטיחות והיעילות של פעולות אלה.
בחזרתו לישראל, ד”ר רוזן הצטרף למערך הקרדיווסקולרי במרכז הרפואי ע”ש ברוך פדה בפוריה, שם הקים וניהל שירות ייעודי למטופלים הסובלים מפרפור פרוזדורים, הפרעת הקצב השכיחה במבוגרים, כולל פיתוח הנושא של אבלציות לטיפול בפרפור פרוזדורים התקפי ועיקש.
ד”ר רוזן נשוי ואב לשלושה, תושב הישוב יובלים שבמ”א משגב, הצטרף כעת למרכז הרפואי הלל יפה כמנהל היחידה לאלקטרופיזיולוגיה וקוצבי לב בבית החולים.
היחידה לאלקטרופיזיולוגיה, הינה חלק ממערך הלב של המרכז הרפואי הלל יפה בראשותו של פרופ’ אריאל רוגין. היחידה עוסקת בתחומים כגון: טיפול ואבחון בהפרעות קצב, בדיקות אלקטרופיזיולוגיות פולשניות, פעולות אבלציה על סוגיהן.
בין שאיפותיו ליחידה נמצאים פיתוח של תחום פעולות האבלציה לכלל סוגי הפרעות קצב, שכיום מוכרות כטיפול היעיל ביותר להפרעות קצב הלב השונות. בדגש, על ביצוע אבלציות מורכבות לטיפול בפרפור פרוזדורים, בייחוד פרפור פרוזדורים עיקש שלא מגיב לטיפול תרופתי, בו יש לד”ר רוזן ניסיון רב.
המרכז הרפואי הלל יפה חדרה נחשב לאחד מבתי החולים המובילים בישראל והוא משרת אוכלוסייה ענקית מכל אזור חדרה.