הפרקליטות מייחסת לקטין עבירות בגין רצח באדישות ועבירות נשק. מכתב האישום עולה, כי הנאשם הגיע בריצה אל פתח ביתו של הקורבן שעמד בחוץ. הוא ירה בו והמשיך בריצה.
בסיום חקירה מורכבת ומאומצת שנוהלה ביחידה ללוחמה בפשיעה במרחב מנשה הגישה פרקליטות מחוז חיפה (פלילי) לבית המשפט המחוזי לנוער בחיפה כתב אישום נגד קטין כבן 15, בגין רצח אחמד עמאש ז”ל, כבן 43, מג’סר א- זרקא. כתב האישום הוגש ביום שני, אך רק ביום שלישי התיר ביהמ”ש לפרסם חלק מהפרטים.
על פי כתב האישום, שהגישה עו״ד שונית קדם-נימצן, עולה כי בתאריך 15/09/21 בשעות הערב, גמלה בליבו של הנאשם החלטה לירות במנוח ולגרום לו חבלה חמורה, נכות או מום. בהמשך להחלטה, הצטייד הנאשם בנשק מסוג תת מקלע מאולתר, אותו החזיק בלא רשות על פי דין. זמן קצר לאחר מכן, הגיע הנאשם בריצה סמוך לפתח ביתו של המנוח, אשר עמד מחוץ לביתו. תוך כדי ריצה, ירה מהנשק לעבר המנוח, שעמד על המדרכה במקום. הירי שהתבצע ממרחק קצר, כלל לפחות ארבעה כדורים. מכתב האישום עולה כי הירי בוצע בכוונה לגרום למנוח חבלה חמורה, נכות או מום. כשהוא שווה נפש, לאפשרות גרימת מותו של המנוח, הוא נמלט מהמקום בריצה.
המנוח התמוטט על הכביש ואיבד הכרתו. כוחות מד”א שהגיעו לזירה טיפלו בפצוע שנפגע באורח אנוש. פראמדיקים המשיכו לטפל בפצוע בזמן שהסיעו אותו באמבולנס למרכז הרפואי “הלל יפה” בחדרה. משלא צלחו מאמצי הטיפול וההחייאה בבית החולים, קבעו הרופאים את מותו של המנוח. את חקירת התיק הובילה היחידה ללוחמה בפשיעה במרחב מנשה. כתב האישום, כאמור, מייחס לנאשם עבירות של רצח באדישות ועבירות בנשק.